Mini kaza

Aracınız
Selam dostlar civicle ilk uzun yolculugumda ufak bir kaza atlattik. Gece tilkiye carptim. Sağ tarafta fotoda görüldüğü gibi body kitte hasar var ve en önemlisi araçtan indigimde su akiyordu. Yola devam ettim motor suyu olsaydı uyari verirdi. Cam suyu olabilir mi acaba bir de klima suyu filan oluyor mu? Korkumdan klima bile acmadim. Bu body kit tamir edilir mi yoksa sadece ön yenisini mi alayim değerli fikirlerinize ihtiyacım. Gece geç saatte aklima bunlar gelebildi iyi geceler
f24b2ba0371550410319bac7f620948f.jpg

Aracınız
büyük geçmiş olsun hocam. Bodykit'in faydasıda varmış demek. Plastik ürünü tamir edebiliyorlar ama o kırık kısmı biraz büyük olduğu için illa izi kalır Allah daha beterinden korumuş. Aynı şekilde köpeğe çarpan bir arkadaşın hava yastığı açılmıştı.

Aracınız
Çok geçmiş olsun dururken cam suyunu doldur alttan akmaya başlarsa cam suyu haznesudir.başka bir şey olsa yolda kendini belli ederdi

Tapatalk....

Aracınız
Geçmiş olsun, umarım tilkiye de bişe olmamıştır.

Kit değişecek gibi çünkü hasar büyük boyutlu. Su meselesine gelince de bence camsuyudur. Soğutma suyu tesisatı o kadar alt kısımlarda olmaz. Tampon camsuyu haznesini kasmış olmalı.

Bence body nin içine dolmuş sudur başka bise olacağını sanmıyorum bu kadar hasar radyatörü fln delmez gibi geliyo keza cam suyunu da. Body nin dış çerçeve bütünlüğü olduğu için tamiri mümkün merak etme.tamir detayını sonra yazarım şuan uygun değilim

Aracınız
doktorum bu olayı da aydınlattı.

Aracınız
Teşekkürler dostlar bi kaportaci buldum plastik kaynak ile yapariz orjinali gibi olur dedi. Su kaçağı da cam suyundan geliyor yarin davlumbazi söküp bakacağız.

Aracınız
hocam geçmiş olsun plastik kaynak işciliği bence sıfır ekden pahalı olur aynı kıvrımlarıda vermesi biraz sıkıntılı yenisini alıp boyatıp takın derim,

Öncelikle geçmiş olsun. Tampon esnek olduğu için hasarın iç kısımdaki boyutunu tahmin etmek imkansız olur. Bu arada dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama sis farınız da da hasar var, ayrıca tamponda da hafif kayma var gibi. Panjur ile tampon arasında açıklık var gibi. Fotodan gördüklerim bu kadar. Tekrar geçmiş olsun.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=955]yetkin45[/MENTION]

Hocam geçmiş olsun, Allah beterinden korusun, sis farı da resimde çatlak gözüküyor.

Geri