motevonun yaptıığı....

Hani murphy kanunları derler ya, tam da onu yaşadım bugün. Bu akşam Maltepede bir arkadaşımızla iftara gidecektik, yarın ise Suadiye taraflarında bir doktor randevum vardı, pazar günü malum buluşma, florya....

ben bugün sabah bu üç yeri de navigasyonumda buldum, güzelce geçmiş rotalara ekledim. Sıkıntı yok. Akşam işten çıktım, eve gidiyorum, navigasyonu açtım sorun yok. Eve vardım üstümü değiştirdim, hanımı çocuğu aldım, maltepeye yola çıkacam, açtım navigasyonu, simsiyah bir ekran, imkanı yok çalışmıyor......

Cihazı açtım kapadım, yolda defalarca denedim, yok yok.... ekram simsiyah. Cihazın diğer özellikleri ise çalışıyor, problem yok yani. Bu arada tabi mekanı bilmediğimden yolu bayağı bir karıştırdım, iftara zor yetiştim. :(

Yolda cihazı resetledim, bütün radyo, ışık ve ayarlar uçtu, ama navigasyon hala simsiyah..... benim moral indi tabi, şu üç gün kullancam arıza yapacağı tuttu ona mı yanayım, yoksa daha yılı dolmamış cihaz arızalandı, servise gidecez, servis bu işlerden anlamaz, cihazı sökecek motevoya gönderecek, ben panel boş gezecem, ona mı yanayım, ben emülatör için ön tarafı söktürmemişim,bu iş için sök tak yapılacak ona mı yanayım....düşünüyorum.....

Sonra aklıma geldi, son çare sd karta bir bakayım dedim. Daha önce güncelleme sırasında hep yedeklerini saklardım sd kartın, yani içerik var bilgisiyarımda. Dedim ki bir de bunu deneyeyim, belki exe dosyası bozuktur, ya da sd kart patlamıştır yenisini koyarım....

eve gelir gelmez, sd kartı bilgisiyara taktım, kart çalıştı, demekki kartta yapısal sorun yok, sonra içeriğe bakınca sanki bazı dosyalar yokmuş gibi geldi, bir ümit doğdu bende. Karta format attım, sonra kartı yeniden yükledim. Gecenin saat 12 sinde koş koş arabaya gittim, kartı taktım, cihazı açtım ve navi düğmesine korku içinde bastım.....

sonuç, tekrar çalıştı.... :) resmen üstümden yük kalktı desem yeridir.....

Aracınız
çok sinir bozucu durum. Eski arabada ne zaman navigasyon lazım olsa şarj kablosunda sorun olurdu.

Hocam geçmiş olsun. O navi sıkıntılarını ben de çok iyi bilirim ilk 3 ay çok uğraştırdı en son cihaz değişti.alternatif navi programi yüklendi şimdilik iyi şükür

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Hocam geçmiş olsun, çözmüş olmanız sevindirici.

Bugün yine gitti navigasyon. Son 5 günde 2. Defa oluyor. Bu sefer ekran kararmadi, sadece dosyayı bulamadigina dair bir mesaj çıktı.

Sd karta baktığımda içinin silinmiş olduğunu gördüm. Ne exe dosyası ne de harita vardi.

Yine pc den yedeklerimden alıp duzelttim.

İlki tesadüftür demistim, bu iki etti. Artik tesadüfün dışına çıkıyor gibi. Yarın teknik servisi arayıp soracağım. Ancak aklıma gelen ilk çözüm, araçta ikinci bir sd kart tutmak. Acil durumda ise yarasin diye.

İgo yu yüklemeyi düşünüyorum ama güncelleme işi kafa karıştırıyor. Bunda sınırsız güncelleme var en azından. ..

Ne ise yarayacaksa.....

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kara82

0
Aracınız
Bugün yine gitti navigasyon. Son 5 günde 2. Defa oluyor. Bu sefer ekran kararmadi, sadece dosyayı bulamadigina dair bir mesaj çıktı.

Sd karta baktığımda içinin silinmiş olduğunu gördüm. Ne exe dosyası ne de harita vardi.

Yine pc den yedeklerimden alıp duzelttim.

İlki tesadüftür demistim, bu iki etti. Artik tesadüfün dışına çıkıyor gibi. Yarın teknik servisi arayıp soracağım. Ancak aklıma gelen ilk çözüm, araçta ikinci bir sd kart tutmak. Acil durumda ise yarasin diye.

İgo yu yüklemeyi düşünüyorum ama güncelleme işi kafa karıştırıyor. Bunda sınırsız güncelleme var en azından. ..

Ne ise yarayacaksa.....

Cyclone'da exe yolu gosterme ozelliginden dolayi. Birkac navigasyon birden sd kartta bulunabiliyor. sizinki de oyleyse igo'yu deneyin, sonra baska programlar sacma geliyor

Cyclone'da exe yolu gosterme ozelliginden dolayi. Birkac navigasyon birden sd kartta bulunabiliyor. sizinki de oyleyse igo'yu deneyin, sonra baska programlar sacma geliyor
Aynen hocam bana eleman öyle yaptı hep igo açık zaten diğerini kullanmıyorum

Peki neden böyle oluyor sizce.

kara82

0
Aracınız
Peki neden böyle oluyor sizce.

Sd kartin icerigine erisememe kartin bozuldugunu, iceriginin silinmesi ise virus akla getiriyor. Bu cihazlar için virüs yazılıyor mu bilmiyorum ama bendeki cyclone cihaz windows ce kullaniyor, sonucta kucultulmus dahi olsa bir windows.

Geri