Motor Arıza Işığı ve Gaz Yememe Sorunu!!

Aracınız
Arkadaşlar sabah işe giderken ışıklara yaklaşıp yavaşlayınca birden motor arıza ışığı yanıp sönemeye başladı ve araç gaz yememeye başladı.. Aracı uzun süre çalıştırmayıp ilk çalıştırmada bunu yapar oldu bu aralar..

Bulunduğum yer sabahları baya
bir soğuk acaba bununla mı alakalı bilmiyorum ama öğleden sonra aracı çalıştırdığımda ne ışık ne de gaz yememe gibi bi durum oluştu..

Daha önce benzer sorunlarla karşılaşan oldu mu acaba nedeni ne olabilir?

Aracınız
Civic FC5 2016
Kardeşim bu gazz problemini çözdünüzmü bugün bendede yaptı uzun süre çalıştırmamıştım arabayı gaz yemiyodu ve motor arızası yandı hiçç gitmedi felan araba daha sonra düzeldi kendi kendine

Aracınız
Civic FD6 2008
aynı sorun bendede oldu araç ışıklarda dururken bir anda motor ışığı yanıp sönmeye başladı ve gaz verdim devir ibresi kalkmadı, kontağı kapatıp açtım düzeldi motor arıza lambası sönmüştü. arıza hakkında bilgisi olan ve çözüm önerisi olan var mı?

Aracınız
aynı sorun bendede oldu araç ışıklarda dururken bir anda motor ışığı yanıp sönmeye başladı ve gaz verdim devir ibresi kalkmadı, kontağı kapatıp açtım düzeldi motor arıza lambası sönmüştü. arıza hakkında bilgisi olan ve çözüm önerisi olan var mı?

Ateşelemede sıkıntı olduğunu düşünerek bujileri ve bobinleri değiştim geçen yaz..Çok şükür sıkıntı bitti..Bobinlerden biri arızalıydı sanırım ben 4ünü birden değiştim..

Aracınız
Civic FD6 2010
Beyler merhaba 2010 civic arabam var yazdan beri uğraştığım bir sıkıntısı var.yolda giderken motor arıza lambası yanıyor araç 4 bin deviri geçmiyor.Subab ayarı yapıldı buji değişti gaz enjektörü olabilirr dediler o da değişti bobinlere bakıldı.Fakat araç halen aynı sorunu vermeye devam ediyor.Bu tür bir arızaya rastlayan veya çözen varmıdır acaba.Araçta zavolli marka lpg var.

Aracınız
Civic FD6 2008
Beyler merhaba 2010 civic arabam var yazdan beri uğraştığım bir sıkıntısı var.yolda giderken motor arıza lambası yanıyor araç 4 bin deviri geçmiyor.Subab ayarı yapıldı buji değişti gaz enjektörü olabilirr dediler o da değişti bobinlere bakıldı.Fakat araç halen aynı sorunu vermeye devam ediyor.Bu tür bir arızaya rastlayan veya çözen varmıdır acaba.Araçta zavolli marka lpg var.
bende hala çözüm bulamadım bujilere bakıldı sorun yok enjektörler sağlam subap ayarı yaptırıcam artık.

Ad Soyad
asdemirtas
Aracınız
Civic aracım yok
Bende FD6 var, 2009 model, ilk kez geçen ay arıza lambası yandı. Subap ayarı 5 ay önce yapılmıştı. Geçen hafta Prins lpg filtresi değişti yine sönmedi. Sonrasında LPG ustası aracının ya oksijen sensörü bozuk ya da motor hava alıyor dedi. Çünkü araç hem çekişten düşmüştü hem de fazla yakıyordu. Sonra ustama götürdüm o baktı, sorun enjeksiyon bağlantılarındaymış, zamanla kendini bırakmış lpg, açıklık olmuş hava alıyormuş. Tamir edince araba kendine geldi, çekiş de arttı.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bizim diğer araba olan Getz de 2011 yılında aynı sorun vardı. Götürmediğim yer kalmadı bulunduğum yerde hyundai servisi de yoktu. En son aklıma benim hondayı bakıma götürdüğüm k.maras yetkili servisteki usta geldi. Aradım durumu anlattım. Sağolsun Hyundai servisinde arkadaşı varmış aramış ve geri döndü bana. Gaz kelebeğini temizletsin demişler. Dediğini yaptırdım sıkıntı çözülmüştü. Halen aynı arabayı kullanmaktayız. Bu aralar sabahları soğuk motorda gaz yeme olmasada zorlanma gibi sesler gelmeye başladı. Bakalım yine temizletexegim

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri