Civic FD6 Motor arıza lambası ve vsa uyarı lambası aynı anda yanıyor

Zoa

0
Merhaba,
2011 honda civic aracımda motor arıza lambası ve vsa uyarı ışığı aynı anda yanıyor. Araç gaz yemiyor ve titriyor. Bunu genelde ilk çalıştırdığımda yapıyor ve sadece benzinde yapıyor. Gaza geçtiğinde titreme geçiyor. Daha önce bu gibi bir durumla karşılaşan oldu mu?
Teşekkürler.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2010
Eğer devir saatinizde bir düzensizlik gözünüze çarptıysa; ateşleme sistemi ile alakalı olabilir öncelikle bujileri değişmişsiniz, subap ayarı yaptırmışsınız. Bir de ateşleme bobinlerinin kontrolünü yaptırın bakalım sorununuz düzelecekmi.

Dedikleriniz yapıldı. Devir saatinde düzensizlik yok. Ama araç olduğu yerde çalıştığın da titreme yani eksızda tekleme sesi geliyor

Aracınız
Civic FD6 2010

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Arkadaşlar sorun çözüldü. LPG beyni arızalanmış onu hallettiler düzeldi. Soru sormak isteyen 5357145508 arayabilir. İyi günler

Geçmiş olsun. LPG beyni arızalı olmasına rağmen benzindede aynı sıkıntıyı yapması çok garibime geldi.

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Civic FD6 2011
merhaba konuyu biraz hortlatayım. benim araç 2011 premium otomatik. 125 binde. araçta şöyle bir arıza var hem benzinde hem lpg de tekleme titreme yapıyor. 6 7 ay öncesinde benzinde çok az hissediliyordu. şu anda benzinde de hissedilir derecede oldu. aralık son haftası yağ değişimi yaptırdım. o zaman ustam makineye bağladı silindir 1 ve 3 de galiba tekleme arızaları çıktı. 2 ocakta okula giderken sabah arabayı çalıştırdım biraz ısıtıp yola koyuldum. daha caddeye çıkar çıkmaz araba belki 2 gün hiç çalışmadığından ve hava soğuklupundan dolayı sanırım vsa ve arıza lambası beraber yanıp araç çekişten düştü gaz yememeye başladı kenara çekip stop yapıp tekrar çalıştırdım. aracın ısınmasını bekledim ve yola koyuldum sorun olmadı. son olarak 04 ocak cumartesi yaşadıklarımı yazayım istanbuldan izmite gidereken böyle 105-120 arası hızda hafiften araç zorlandı ve arıza lambası yanıp sönmeye başladı. araba gazı kesti. gaz pedalına basmama rağmen gaz yemedi. hemen yol kenarına çekip stop yaptım tekrar çalıştırdım. sorun düzeldi arabayı kasmadan devam ettim. pazar günü tekrar istanbula dönerken dilovası yokuşunda araç zorlandı yine aynı sorunu yaşadım. yine stop et çalıştır yaparak yola devam edip istanbula geldim. bu soruna acil bir çözüm bulmalıyım. fakat ekonomik sıkıntılardan ötürü deneme yanılma ile uğraşamam. nokta atışı çözüm bulmalıyım. yağ değişimi yapan ustam kesin boğaz kelebeği temizliği dedi. 500 lira gözden çıkar diyor. tahmini tecrübenizee dayanarak sorunum ne olabilir.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
merhaba konuyu biraz hortlatayım. benim araç 2011 premium otomatik. 125 binde. araçta şöyle bir arıza var hem benzinde hem lpg de tekleme titreme yapıyor. 6 7 ay öncesinde benzinde çok az hissediliyordu. şu anda benzinde de hissedilir derecede oldu. aralık son haftası yağ değişimi yaptırdım. o zaman ustam makineye bağladı silindir 1 ve 3 de galiba tekleme arızaları çıktı. 2 ocakta okula giderken sabah arabayı çalıştırdım biraz ısıtıp yola koyuldum. daha caddeye çıkar çıkmaz araba belki 2 gün hiç çalışmadığından ve hava soğuklupundan dolayı sanırım vsa ve arıza lambası beraber yanıp araç çekişten düştü gaz yememeye başladı kenara çekip stop yapıp tekrar çalıştırdım. aracın ısınmasını bekledim ve yola koyuldum sorun olmadı. son olarak 04 ocak cumartesi yaşadıklarımı yazayım istanbuldan izmite gidereken böyle 105-120 arası hızda hafiften araç zorlandı ve arıza lambası yanıp sönmeye başladı. araba gazı kesti. gaz pedalına basmama rağmen gaz yemedi. hemen yol kenarına çekip stop yaptım tekrar çalıştırdım. sorun düzeldi arabayı kasmadan devam ettim. pazar günü tekrar istanbula dönerken dilovası yokuşunda araç zorlandı yine aynı sorunu yaşadım. yine stop et çalıştır yaparak yola devam edip istanbula geldim. bu soruna acil bir çözüm bulmalıyım. fakat ekonomik sıkıntılardan ötürü deneme yanılma ile uğraşamam. nokta atışı çözüm bulmalıyım. yağ değişimi yapan ustam kesin boğaz kelebeği temizliği dedi. 500 lira gözden çıkar diyor. tahmini tecrübenizee dayanarak sorunum ne olabilir.
Geçmiş olsun. Anlattıklarınıza göre sizde ileri derece subap ayarı bozukluğu var. Artık silindir ateşleme arızasına kadar gelmiş. Geçmişte benim araçta benzer arıza verdi. Subap ayarı ile çözmüştüm. Tecrübem böyle aracı görmediğimizden ve geçmişini bilmediğimizden nokta atışı diyemem. Size tecrübeli Honda ustası lazım.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Geri