Motor arıza lambası yanıyor Araba gaz yemiyor

Aracınız
Civic FD6 2010
Beyler merhaba 2010 civic arabam var yazdan beri uğraştığım bir sıkıntısı var.yolda giderken motor arıza lambası yanıyor araç 4 bin deviri geçmiyor.Subab ayarı yapıldı buji değişti gaz enjektörü olabilirr dediler o da değişti bobinlere bakıldı.Fakat araç halen aynı sorunu vermeye devam ediyor.Bu tür bir arızaya rastlayan veya çözen varmıdır acaba.Araçta zavolli marka lpg var.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle bu sorunu sadece LPGde mi yapıyor?
Sadece LPGde yapıyorsa LPG ayarındaki sorundan dolayı ECU kendini korumaya almış olabilir.
Akü bağlantılarını söküp 5 dk. bekledikten sonra aracı sadece benzinle çalıştırıp kontrol edin, eğer düzeliyorsa sonrasında iyi bir LPG yol ayarı ile çözüme ulaşabilirsiniz.
Değilse bilgisayara bağladığınızda ne gibi bir hata kodu çıkıyor?
Ama bence diğer birçok noktayı elediğinize göre en muhtemel sorun VTEC selenoid mekanizması kaynaklı gibime geliyor :unsure:
VTEC selenoide yağlamaya sağlayan boru tıkalı olabilir (Başka bir kaynakta böyle birşey okuduğumu hatırlıyorum) yada selenoidlerde bir çalışma problemi mevcut olabilir.
Bu nedenle VTEC devreye giremediği için motor arıza ışığı yanıyor ve araç yüksek devire çıkamıyor olabilir.
Ayrıca linkteki konuyu da inceleyin,

Aracınız
Civic FD6 2010
Öncelikle bu sorunu sadece LPGde mi yapıyor?
Sadece LPGde yapıyorsa LPG ayarındaki sorundan dolayı ECU kendini korumaya almış olabilir.
Akü bağlantılarını söküp 5 dk. bekledikten sonra aracı sadece benzinle çalıştırıp kontrol edin, eğer düzeliyorsa sonrasında iyi bir LPG yol ayarı ile çözüme ulaşabilirsiniz.
Değilse bilgisayara bağladığınızda ne gibi bir hata kodu çıkıyor?
Ama bence diğer birçok noktayı elediğinize göre en muhtemel sorun VTEC selenoid mekanizması kaynaklı gibime geliyor :unsure:
VTEC selenoide yağlamaya sağlayan boru tıkalı olabilir (Başka bir kaynakta böyle birşey okuduğumu hatırlıyorum) yada selenoidlerde bir çalışma problemi mevcut olabilir.
Bu nedenle VTEC devreye giremediği için motor arıza ışığı yanıyor ve araç yüksek devire çıkamıyor olabilir.
Ayrıca linkteki konuyu da inceleyin,
Hocam benzinde de yaptı aynı problemi ama motor ustası LPG tesisatı bağlı olduğu sürece tam olarak arıza LPG mi yoksa motor tarafında mı bunu anlayamayız diyor LPG de daha çabuk yapıyor fakat arızayı aracı stop edip çalıştırıyorum her seferinde düzeliyor belli bir süre sonra tekrar veriyor

Aynı sıkıntı arabayı aldığımda bende yaşadım. Arıza lambası yanıp sönüyor ve seyir halindeyken araba gaz yemiyor. Rolantide yanı parkta Bende 4 bin devri geçmiyordu. Stop edince düzeliyordu. Bu olayın geçmesi bu saydığınız tamiratlar + regülatör ve gaz kesici değişince benim düzeldi. Sizde ne olur bilmem. Ama illet bi şey anlıyorum sizi.

cıvıc diye yazılır
sivik diye okunur

Aracınız
Civic FD6 2010
Aynı sıkıntı arabayı aldığımda bende yaşadım. Arıza lambası yanıp sönüyor ve seyir halindeyken araba gaz yemiyor. Rolantide yanı parkta Bende 4 bin devri geçmiyordu. Stop edince düzeliyordu. Bu olayın geçmesi bu saydığınız tamiratlar + regülatör ve gaz kesici değişince benim düzeldi. Sizde ne olur bilmem. Ama illet bi şey anlıyorum sizi.

cıvıc diye yazılır
sivik diye okunur
Eyvallah birader bende bu sabah gaz tesisatını benzinden ayırttım birde bu şekilde devam edicem kullanmaya eğer arıza devam ederse motor tarafından araştırmaya devam edicez şayet vermezse sanırım gaz tesisatında kalan diğer elemanları deneyecez artık illetki ne illet regülatör benimde aklıma geldi ama ustalarada işlerini tarif etmek gibi olmasın diye karışmak istemedim

Benim eski Regülatör ün üzeri hani yağ sızarda üzeri top kaparya.. O gibiydi. Islak gibiydi... Güzel Gelişmeleri bekliyoruz buradan....

cıvıc diye yazılır
sivik diye okunur

Aracınız
Civic FD6 2010
Benim eski Regülatör ün üzeri hani yağ sızarda üzeri top kaparya.. O gibiydi. Islak gibiydi... Güzel Gelişmeleri bekliyoruz buradan....

cıvıc diye yazılır
sivik diye okunur
İnşallah birader sonuçlanınca yazarım böyle illetletden herkesin haberi olması lazım sorunun çabuk çözülmesi adına ?

Aracınız
Civic Type R
Aynı problemden bende müzdariptim. Nokta atışı olarak sorunun ABS sensöründrn kaynaklı olduğunu söyleyebilirim. Sensor arızalı ise araç tekerlerden birinin hızını algılayamıyor ve motor kendini korumaya alıyor ben ABS sensörünü değiştirdim düzeldi.

CASPER_VIA_M3 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri