Motor arıza lambası

Aracınız
Civic FD6 2010
Brc marka LPG takılı aracımda motor lambası yanıyor bilgisayara bağlandığında zengin karışım hatası gösteriyor ve ne yazık ki ustalar PC ile arızayı silmekle yetiniyor ışık sönüyor ama 6 7 saatliğine ? başına gelen, çözümünü bilen arkadaşlar var mı acaba ayrıca Ankara içinde LPG konusunda memnun olduğu makül fiyatlı usta önerebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Brc marka LPG takılı aracımda motor lambası yanıyor bilgisayara bağlandığında zengin karışım hatası gösteriyor ve ne yazık ki ustalar PC ile arızayı silmekle yetiniyor ışık sönüyor ama 6 7 saatliğine başına gelen, çözümünü bilen arkadaşlar var mı acaba ayrıca Ankara içinde LPG konusunda memnun olduğu makül fiyatlı usta önerebilecek arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Isığı söndürmek mesele değil malesef, iyi bir lpg ayarı yapılmalı. Lpg aldığınız istasyonu değiştirin , iyi ayarla birlikte sorununuz tekrar etmeyecektir. Diğer bir ihtimal de sensörünüzün bozul olma ihtimali. 1. İhtimal daha düşük maliyetli olduğu için oradan başlasanız daha iyi olur

06 HONDA 2234

Aracınız
Civic FD6 2010
Arada
Isığı söndürmek mesele değil malesef, iyi bir lpg ayarı yapılmalı. Lpg aldığınız istasyonu değiştirin , iyi ayarla birlikte sorununuz tekrar etmeyecektir. Diğer bir ihtimal de sensörünüzün bozul olma ihtimali. 1. İhtimal daha düşük maliyetli olduğu için oradan başlasanız daha iyi olur

06 HONDA 2234
ar

06 HONDA 2234
arada bir sönüyo kafasına göre LPG farklı farklı istasyondan alıyorum bi sefer Aygaz diğerinde sherl tp gazları denemek amaçlı her seferinde farklı bayiden dolduruyorum

Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar motor arıza lambası yanıyor bazen kendiliğinden sönüyor sonra tekrar yanıyor 40 50 km yaptıktan sonra. Cihaza bağlandığında çok zengin karışım hatası veriyor. Bunun çözümü nedir usta kesin bişey demiyor ön oksijen sensörünü değiştir öyle bakalım bide diyor ama sensörde sıkıntı yoksa 350 tl çöpe gitmiş olacak. Benzinde kullanıncada aynı şey oluyor. Şehir içinde 38 kuruş civarı yakıt tüketimi var şehir dışında yeni hesapladım 29 kuruş yakıyor gazı Aygaz’dan 3.22 ye aldım.

Aracınız
Civic FC5 2018
Arkadaşlar motor arıza lambası yanıyor bazen kendiliğinden sönüyor sonra tekrar yanıyor 40 50 km yaptıktan sonra. Cihaza bağlandığında çok zengin karışım hatası veriyor. Bunun çözümü nedir usta kesin bişey demiyor ön oksijen sensörünü değiştir öyle bakalım bide diyor ama sensörde sıkıntı yoksa 350 tl çöpe gitmiş olacak. Benzinde kullanıncada aynı şey oluyor. Şehir içinde 38 kuruş civarı yakıt tüketimi var şehir dışında yeni hesapladım 29 kuruş yakıyor gazı Aygaz’dan 3.22 ye aldım.

Herhangi bir kabloyu hayvan yemiş olabilir mi?Benim oksijen kablosunu yemiş

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Sensörde arıza var mı bilmem ama ayarla çözülemiyor mu bu zengin karışım olayı? Atiker de map parametrelerinden çarpanları, regülatörden basıncı yada nozulu ayarlayıp-değiştirip işi çözüyoz biz.

Aracınız
Civic FD6 2010
Sensörde arıza var mı bilmem ama ayarla çözülemiyor mu bu zengin karışım olayı? Atiker de map parametrelerinden çarpanları, regülatörden basıncı yada nozulu ayarlayıp-değiştirip işi çözüyoz biz.
Şaşmaz Menduh ustaya götürdüm cihaza bağladı çok zengin karışımla çalışıyo oksijen sensörünü bi değiştirip gel öyle bakalım dedi ama kesin bundandır diyemiyor oda parçada pahalı olduğu için pek sıcak bakmadım oksijen sensörü işine

Geri