Motor arıza lambası

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Mrb arkadaslar bende dun 2015 honda civic aldim uzerinde atiker lpg takili. Aracta ariza lambasi yanmiyodu,yaklasik 200 km yaptiktan sonra motor ariza lambasi yandi. Lpgdeyken sanki hiriltili calisiyo. Benimde ayni sekilde yazilim mi attirmam gerekir. Yoksa baska bi sorun varmidir sizce

Zengin veya fakir karışımdan dolayı yanıyor olabilir düzgün bir lpg ustası bulup gösterin.

bestoo

0
Aracınız
Merhaba arkadaşlar benim 2012 fb7 aracımda da atiker takılı ve aynı problemden muzdaripim ama atikerin hangi versiyonu takılı bilmiyorum grand mı obd mi nasıl anlaşılıyo bilen var mı? Arıza kodu hep p0171 çıkıyo bazen kendi kendine sönüyo geri yanıya kafasına göre anlıyacağınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Merhaba arkadaşlar benim 2012 fb7 aracımda da atiker takılı ve aynı problemden muzdaripim ama atikerin hangi versiyonu takılı bilmiyorum grand mı obd mi nasıl anlaşılıyo bilen var mı? Arıza kodu hep p0171 çıkıyo bazen kendi kendine sönüyo geri yanıya kafasına göre anlıyacağınız

P0171 arıza kodu fakir karışımdan kaynanlanan bir durum. Bu arıza kodunu da oksijen sensörü(lambda sensörü) yakar.Anlık olarak bu arızayı yakabiliyor. Ama bi yakıp bi söndürüyorsa sensörünüz de arızalı olabilir. İyi bir lpg ustası ayar yapmalı, aracı bilgisayara bağlayıp deviri 3binde sabit tutun deyip te otomatik ayar yapan ustalardan bahsetmiyorum. Aracı bilgisayara bağlayıp sizin yanınıza oturup yolda giderken ayar yaptırmanız gerekli. Ben en son ayarlattığımda 35 km gittim 35 km geldim toplam 70 km de ekonomi odaklı da kullandım,ani hızlanma,ani yavaşlayıp tekrar ani hızlanma, vites d konumda son hız ve vites s konumda son hız olacak şekilde yaptık. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama tüm bunları Manisada Ays mühendislik mesut hoca yaptı sağolsun.izmirde de güzel ustalar var Yusuf Koparan meşhur olanlardan biridir. İstanbulda 5 defa ayar yaptırdım her defasında 40-50 tl verdim,her defasında bir öncekinden daha kötü yaptılar. Büyük konuşmayım ama mecbur kalmadıkça istanbulda aracımı kimseye kurcalatmıyorum .

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

bestoo

0
Aracınız
P0171 arıza kodu fakir karışımdan kaynanlanan bir durum. Bu arıza kodunu da oksijen sensörü(lambda sensörü) yakar.Anlık olarak bu arızayı yakabiliyor. Ama bi yakıp bi söndürüyorsa sensörünüz de arızalı olabilir. İyi bir lpg ustası ayar yapmalı, aracı bilgisayara bağlayıp deviri 3binde sabit tutun deyip te otomatik ayar yapan ustalardan bahsetmiyorum. Aracı bilgisayara bağlayıp sizin yanınıza oturup yolda giderken ayar yaptırmanız gerekli. Ben en son ayarlattığımda 35 km gittim 35 km geldim toplam 70 km de ekonomi odaklı da kullandım,ani hızlanma,ani yavaşlayıp tekrar ani hızlanma, vites d konumda son hız ve vites s konumda son hız olacak şekilde yaptık. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama tüm bunları Manisada Ays mühendislik mesut hoca yaptı sağolsun.izmirde de güzel ustalar var Yusuf Koparan meşhur olanlardan biridir. İstanbulda 5 defa ayar yaptırdım her defasında 40-50 tl verdim,her defasında bir öncekinden daha kötü yaptılar. Büyük konuşmayım ama mecbur kalmadıkça istanbulda aracımı kimseye kurcalatmıyorum .

Açıklamanız için teşekkür ederim. Şehir olarak Batman dayım ve böyle tecrübe gerektiren arızalar için çok köhne bi yerdeyim. Sırf lamba yanmasın diye benzinde biniyorum arabama. Batman veya Diyarbakır da bildiğiniz yönledirebileceğiniz bu usta olursa değerlendirebilirim.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Açıklamanız için teşekkür ederim. Şehir olarak Batman dayım ve böyle tecrübe gerektiren arızalar için çok köhne bi yerdeyim. Sırf lamba yanmasın diye benzinde biniyorum arabama. Batman veya Diyarbakır da bildiğiniz yönledirebileceğiniz bu usta olursa değerlendirebilirim.

Malesef o taraflarda bildiğim tanıdığım usta yok. Forumda sorunu okuyan diğer arkadaşlar yardımcı olabilir belki.

Emirbey26

0
Yönetici
Ad Soyad
Emirbey26
Aracınız
Civic FB7 2015
Bende de atiker grand obd2 var. Obd baglantisi yapilmadiysa ariza lambaniz zaman zaman yanar söner. Eger aracinizda ariza yoksa ve obdniz bagliysa kesinlikle ariza lambasi yakmiyor. Tecrübeyle sabit.

Aracınız
Arkadaşlar merhaba.honda civic 2013 elegance lpgli aracım var atiker marka tüp var arabada.motor arıza lambası yaktı servıse goturdum zengın fakır karısımdan oldugu soylendı sondurduler 50km sonra yıne yandı?bundurumda ne yapmalıyım???

Alismissindir. Ben de 6 yildir ayni seyi yasiyorum. Yaniyo sönüyor.. kafasina gore. Gitim ben de 2 defa söndürmeye . Sonra biraktim..

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Merhabalar,fb7 kasa aracıma atiker grand obd kit tüp taktirdim aynı durumdan muzdariptimsöndürüyorlardı tekrardan arıza lambasını yakıyordu en son bir tane Atiker servisine gittim uyumlu olması için atiker yazılımını kaldırdı civic yazılı dosyayi kurdu ve aracı uzun zamandır kullanıyorum hiçbir sıkıntı olmadı

Fiyat nedir.? Biz de kuzene taktiracaz malum dolqr firladi. Dolara goremiydi fiyat. Yoksa atiker Türk markasi diye tl ye mi oranli

atache

0
Selam arkadaşlar , Bende de 2008 FD6 kasa Civic 1,6iV-Tec var ilk sahibiyim 500.km.den beri Tartarini sıralı gaz sistemi takılı . Tüm enjektorlerini orjinalinde ile değiştirdim. 1 nolu enjektör sürekli zengin uyarısı veriyor. Aracında OBD2 kit var. Datalari okuyor. Beyinciye her gidişinde siliyor . Ardından yine yanıyor . Bazen marş sonrası yanmiyor. Akü kutup başını sökün yeniden takın ekrandaki motor ikaz ışığını söndür. Sonra müsait olduğunda beyinde ki hatayı sildirisiniz.

bestoo

0
Aracınız
Arkadaşlar merhaba. Bu arıza lambasıyla ilgili problemimi çözdüm gibi. Yukarıda bahsettiğim gibi lamba bazen yanıyo bazen sönüyodu hatta bazen tam lpg cinin önüne geliyorum bi bakıyorum lamba sönmüş. Bilmiyorum ne kadar alakası var ama uzun yollarda özellikle güneydoğu taraflarına giden yollarda saçma sapan yerlerden yakıt almak zorunda kalıyoruz. Ben en son PO ve Kadoil den almıştım ikisindede lamba yandı sonra şöyle bişey farkettim, lamba kendiliğinden söndüğünde depoda hep 8-10 lt lpg kalmış oluyodu. Bende bu olayın lpg tankındaki basınçla veya yakıtın kalitesiye alakası olabilirmi diye düşündüm ve söyle bişey yaptım. Önce depodaki bütün lpg yi bitirip lambayı söndürttüm ve200 km kadar benzinde kullandım ve gidip opetten aygaz aldım baktım yanmadı( normal şartlarda lamba sönükken lpg aldığımda ilk 10 km içinde yanıyodu) sonra depoyu aynı yerden fulledim yine yanmadı. Şehir içi 2 depo(1 depo 32lt) lpg yaktım yine yanmadı. 700 km lik uzun yola çıktım ve halen geziyorum hala yanmadı. Yani benim anladığım bu zengin/fakir karışım arızası yakıt kalitesiyle alakalı. Şuan 2000 km ye yaklaştım hep opetten aygaz lpg alıyorum lamba yanmıyor. Bu arıza ile mücadele eden arkadaşlar bide bu yolu denesin.

Geri