Motor arıza

Aracınız
Civic FB7 2012
arkadaş 2012 fb7 eco elegans model civic aldım ama aracta motor arıza lambası yanıyor lpg markası zavoli yolda giderken hız sabitlme calısmıyor ama gösterge panelinden sıfırlama yaptığım zaman bütün simgeler calısıyor vede crus kontrol tusları bastığımda sesde geliyor bunun arızası neden olabilir

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Foruma hoşgeldiniz :) Forum kuralları gereği linkteki tanışma başlığında kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz :) https://www.civictr.com/forums/tanisma.29/

Anladığım kadarı ile halihazırda sorunları mevcut bir araç almışsınız, bu sorunlar için bence fiziksel inceleme ve tespit gerekmektedir.
FB7lerde Cruise sisteminde arızayı da ilk defa duyuyorum diyebilirim.
Vakit kaybetmeden aracınızı güvenebileceğiniz işinin ehli bir ustaya kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
arkadaş 2012 fb7 eco elegans model civic aldım ama aracta motor arıza lambası yanıyor lpg markası zavoli yolda giderken hız sabitlme calısmıyor ama gösterge panelinden sıfırlama yaptığım zaman bütün simgeler calısıyor vede crus kontrol tusları bastığımda sesde geliyor bunun arızası neden olabilir
Aracınız manuel ise debriyaj müşürü, buna ek olarak stop lambası müşürüne baktırın. Cruise control çalışmadığında ilk bunlara bakmalısınız. Sigortası olup olmadığını tam hatırlamıyorum. Kitapçıktan bakabilirsiniz. Motor arıza lambası bir çok sebepten dolayı yanabilir. Öncelikle motor ustasına baktırın, muhtemelen o da lpg'ciye atacak. Ama yinede şansınızı deneyin ?

Geri