Motor ışığı yakıyor

gks

0
Slm 2008 model 1.8 sport hb aracımda lpg deyken yüksek devirde benzin bitermiş gibi bir silkeme ve sonrasında yanık bir koku geliyor,ondan sonra 1 haftadır benzinde kullanmaya başladım dün akşama kadar sorun yoktu biranda benzindede aynı şeyi yaptı ve motor ışığı yandı,emniyete çektim stop ettim çalıştırdım motor ışığı gene yanıyordu ve düşük bir gazla eve kadar geldim,sorun ne olabilir acaba bir fikri olan varmı?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Buji kabloları , bobin kaynaklı olabilir. Yanık kokusu da var. Lpg Ateşleme hatalarını daha çabuk eder. Önce lpg de hissedip ardından da benzinde hissedecek kadar büyümüş sorun. Bobinlerinize bujilerinize ve tesisatına baktırsanız iyi olur sanki

06 HONDA 2234

gks

0
Buji kabloları , bobin kaynaklı olabilir. Yanık kokusu da var. Lpg Ateşleme hatalarını daha çabuk eder. Önce lpg de hissedip ardından da benzinde hissedecek kadar büyümüş sorun. Bobinlerinize bujilerinize ve tesisatına baktırsanız iyi olur sanki

06 HONDA 2234

Çekişten düşmesi ve silkelemesi buji veya bobinden olduğunu varsayalım,,koku nerden geliyor olabilir?

Aracınız
Civic FB7 2014
Benzinde ariza isigi yakmasini ciddiye almali..arkadisin dedigi gibi cihaza baglatip benzinde verdigi hata koduna gore islem yapin...umarim ciddi degildir

Volkan Dizge

0
Yönetici
Ad Soyad
Volkan Dizge
Aracınız
Civic FD6 2011
Çekişten düşmesi ve silkelemesi buji veya bobinden olduğunu varsayalım,,koku nerden geliyor olabilir?

Buji bobinlere giden kablolardan gelebilir diye düşünüyorum. Kabloda kırılma kopma vb bişey varsa ark yapıp dış katmandan koku yapıyor olabilir. Ama çoğu zaman da çok değişik bişeylerden çıkıyor bu tip arızalar

06 HONDA 2234

Geri