Motor kulağı

Arkadaşlar 2008 model fd6 motor kulağı lazım sağ motor kulağı nerden bulabilirim orijinal uygun fiyata tanıdığı olan yardımcı olabilecek kimse var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar 2008 model fd6 motor kulağı lazım sağ motor kulağı nerden bulabilirim orijinal uygun fiyata tanıdığı olan yardımcı olabilecek kimse var mı ?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Orjinal diye satılan imitasyonu ürün çok fazla satışta var, n11-gittigidiyor'dan bile bulabilirsiniz.
Orjinal parçada en garanti yol malesef servisten almak. Servislerde de motor kulaklarında uzun süre %30 indirim mevcuttu, bence servise bir sormanızda fayda var.

Aracınız
Civic FD6 2010
Servis fiyatı 3 katı pahalı olabiliyor (%30 indirim de dahil). Ben iki defa yan sanayi kullandım iş gördü ama tatmin etmedi. Şansım olursa tekrar orijinal takoz ile değiştireceğim, kasislerdeki vuruntu yok ama düşük devirlerdeki titresimi hissediyorum.
Herhangi bir Honda servisten havale ödemesi ile de satın alabilirsiniz ( bazen montaj dahil fiyatı daha makul olabiliyor)

Aracınız
Civic FD6 2010
Havalar soğudukça ilk çalıştırmada yan sanayi parçanın dezavantajını daha da hissediyorum. Motor (dolayısı ile takoz) ısınana kadar titreşim baya hissediliyor.

Bugün itibari ile Kayseri HONDA 975tl parça, 875tl parça +montaj (Kampanya). Şimdi bu fiyat ile birlikte aşağıdakileri görünce aşağıdakilerden birisi için zar atsam mı acaba diye düşünüyorum. N11 de satıcı ürünün kutu açma videosunu da gönderdi. Videosunu izinsiz yüklemek istemedim ama ekran fotolarını ekledim.

Aranızda bunlardan deneyen oldu mu?

1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG5.PNG6.PNG

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Havalar soğudukça ilk çalıştırmada yan sanayi parçanın dezavantajını daha da hissediyorum. Motor (dolayısı ile takoz) ısınana kadar titreşim baya hissediliyor.

Bugün itibari ile Kayseri HONDA 975tl parça, 875tl parça +montaj (Kampanya). Şimdi bu fiyat ile birlikte aşağıdakileri görünce aşağıdakilerden birisi için zar atsam mı acaba diye düşünüyorum. N11 de satıcı ürünün kutu açma videosunu da gönderdi. Videosunu izinsiz yüklemek istemedim ama ekran fotolarını ekledim.

Aranızda bunlardan deneyen oldu mu?

Ekli dosyayı görüntüle 254516Ekli dosyayı görüntüle 254517Ekli dosyayı görüntüle 254518Ekli dosyayı görüntüle 254519Ekli dosyayı görüntüle 254520Ekli dosyayı görüntüle 254521
Hocam orjinal parçanın 300 tl olması bence imkansız, size yurtdışı kaynaklardan orjinal parçanın fiyatına dair linklerini koyayım. Ayrıca linklerdeki resimler ile elinizdeki videoyu karşılaştırın, metalin üzerindeki kodları karşılaştırın.
Honda 50820-SNA-P01 Automotive Accessories https://www.amazon.com/dp/B00BFDHHFC/

Aracınız
Civic FD6 2010
İşin aslı cevabı biliyorumda ucuz olana kendimi inandırmak istiyorum :)) Parçalar üzerindeki numaralar tutsa bile kayda değer bir hükmü yok. Olay aslında oradaki kauçuk parçanın kalitesinde, bunuda anacak güvendiğin yerden almak ile aşabiliriz. Ispat gerek ise ancak labaratuvar testi ya da takıp denemek ile olur :)

Sanırım şu yolu izleyeceğim. Şu an bir değişkilik yapmayacağım. Kulak iyice giderse orjinal denilen ürünü denerim. Eğer sonuç olumsuz olursa tövbe eder, servise giderim ?
300tl-900tl fark için denemeye değer düşünüyorum.

"Ben aldım, güzel diyen 1 kişi çıksa şimdi sipariş edeceğim.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
İşin aslı cevabı biliyorumda ucuz olana kendimi inandırmak istiyorum :)) Parçalar üzerindeki numaralar tutsa bile kayda değer bir hükmü yok. Olay aslında oradaki kauçuk parçanın kalitesinde, bunuda anacak güvendiğin yerden almak ile aşabiliriz. Ispat gerek ise ancak labaratuvar testi ya da takıp denemek ile olur :)

Sanırım şu yolu izleyeceğim. Şu an bir değişkilik yapmayacağım. Kulak iyice giderse orjinal denilen ürünü denerim. Eğer sonuç olumsuz olursa tövbe eder, servise giderim ?
300tl-900tl fark için denemeye değer düşünüyorum.

"Ben aldım, güzel diyen 1 kişi çıksa şimdi sipariş edeceğim.
Hocam o 875 tl galiba montajda dahil bence iyi, ama 300 tl.liği alsanız galiba siz monte edeceksiniz, işçilik olmayacak bu yüzden fark denemeye değer diyorsunuz :unsure:

Aracınız
Civic FD6 2010
Hocam o 875 tl galiba montajda dahil bence iyi, ama 300 tl.liği alsanız galiba siz monte edeceksiniz, işçilik olmayacak bu yüzden fark denemeye değer diyorsunuz :unsure:
Motoru tartiya almak lazım, o yüzden ben yapamam. Kriko ,takoz falan lazım. 50tl sanayide yaptırırım diye düşünüyorum.

Geri