Motor sesi

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
LPGye geçmeden enjektörler çalışmaz (y)
Motor soğukken ilk anda hafif sesli çalışması normaldir ama bu seslilik sürekli olmaz. Garantiniz devam ediyorsa servise kontrol ettirin, beklemediğiniz bir parça arızalı olabilir ama bence aracı devirli kullanıyorsanız subap ayarlarınız sıkışmaya başladığı içinde sesli çalışıyor olabilir.
servise gideyim en iyisi. Teşekkür ederim @m2hamid

Aracınız
Civic FC5 2018
İyi günler aracım civic eco elegans. Aracımdan memnunum ancak rolantide bile dizel gibi çalışıyor. Eski aracım focus 3te de brc lpg kiti vardı. Araç rolantideyken hiç çalıştığı belli olmazdı. Ancak yeni aracım malesef dizel gibi çalışıyor. Sebebi ne olabilir bilginiz var mı? Hem benzin hem lpgde bu sesi duyuyorum. Forumu da iyice araştırdım ama neticeye ulaşmış bir konu göremedim bununla alakalı o yüzden konu açtım.
Bence normal görünmüyor. Benim eco elegance 1000km de gayet sessiz.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Evet sorun çözülmüş durumda. Lpg enjektör ve kafasının bağlantı noktalarına brc ege bölge bayiisinde titreşim takoz takıldı. Dizel sesi gerçekten kesildi. Aracın ilk çalıştığı anda sesli olması soğuk havadan dolayı yüksek rölantide çalışmasındanmış, araç ısınınca tamamen sessizleşiyor tavsiye ederim.

Onat

0
Evet sorun çözülmüş durumda. Lpg enjektör ve kafasının bağlantı noktalarına brc ege bölge bayiisinde titreşim takoz takıldı. Dizel sesi gerçekten kesildi. Aracın ilk çalıştığı anda sesli olması soğuk havadan dolayı yüksek rölantide çalışmasındanmış, araç ısınınca tamamen sessizleşiyor tavsiye ederim.

Kaç liraya yapıldı takoz işi hocam? Bende de benzer bir durum var. Lpg dizel gibi benzine alınca sessizleşiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ltf

Aracınız
Civic FC5 2016
Kaç liraya yapıldı takoz işi hocam? Bende de benzer bir durum var. Lpg dizel gibi benzine alınca sessizleşiyor.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam 75 lira aldılar ortalama 1buçuk saat aldı. Fiyatı diğer yaptıranlara göre pahalı oldu ama pek ses etmedim saat işçiliğini düşününce

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri