Motor sıcakken kayış sesi

Aracınız
Civic FC5 2017
Motorda kayış sesi var yaklaşık bir aydır bununla ilgili iki tane bilya birisi gergi bilyası olmak üzere şarj dinamo söküp baktırıldı ve klima kompresörü söküp baktırıldı herangibir sorun bulunmadı en son tamircimde başka bir kayış denendi yalnız kayış sesi özellikle 1500-2000 devir aralığında halen devamlı olarak sürüyor motor sıcakken 2017 model fc5 1.6 lpg executive paket aracım.Bir türlü çözemedim önerisi olan varmı aracı satmayı bile düşünüyorum.Ve çok canımı sıkmaya başladı sorunsuz diye ilk defa japon aracı aldım daha 44bin kmde 1 aydır uğraşıyorum.

SM-G950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Ses kayış bölgesinden geliyor kesinlikle.

Yani kayış ve gergi sesi genelde soğukken oluyor, ben de bu seslerden muzdaribim soğuk havalarda ancak sıcakken hiç bir sıkıntı yok. Sizdeki durum tam tersi olunca insan ister istemez şüpheleniyor acaba kesin kayış mı diye...

Aracınız
Civic FC5 2017
Valla onu bende anlamadım gerçekten 1 saat trafikte kalınca mesela ses artıyor devamlı bir kayış sesi geliyor üst yorumumda videoda ekledim.
Yani kayış ve gergi sesi genelde soğukken oluyor, ben de bu seslerden muzdaribim soğuk havalarda ancak sıcakken hiç bir sıkıntı yok. Sizdeki durum tam tersi olunca insan ister istemez şüpheleniyor acaba kesin kayış mı diye...

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016

Ses videosu

Hocam ben uzman ya da usta değilim ama benim gergi bilyası soğukken böyle değil tırtıklı bir ses veriyordu sizinki öyle değil. Bu sıcak olduğu için gergi bilyasındansa değişik bir ötme sesi duyuluyor. Kayış sesi nasıldır gerçekten bilmiyorum ama nasıl ötebilir böyle kayış bilemiyorum. Gergi bilyası gibi geliyor ancak ses değişik olduğu için emin olamıyorum.

Aracınız
Civic FC5 2017
Gergi bilyasını geçen hafta değiştirmiştim ama yarın tekrar baktıracağım kayışı boşa çıkarıp çalıştıracağım hatta steteskopla bir daha dinlettireceğim.
Hocam ben uzman ya da usta değilim ama benim gergi bilyası soğukken böyle değil tırtıklı bir ses veriyordu sizinki öyle değil. Bu sıcak olduğu için gergi bilyasındansa değişik bir ötme sesi duyuluyor. Kayış sesi nasıldır gerçekten bilmiyorum ama nasıl ötebilir böyle kayış bilemiyorum. Gergi bilyası gibi geliyor ancak ses değişik olduğu için emin olamıyorum.

Geri