motor soğukken stop ediyor

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar,

2007 LPG li FD6 kasa civic sahibiyim. Aracımı sabahları ilk çalıştırdığımda rölanti normale döndükten ilk kalkışta frene bastığımda devir sıfıra düşüyor yada düşer gibi yapıyor. Bazen topluyor bazen stop ediyor. Genellikle stop ediyor. Motor ısındıktan sonra problem olmuyor. Hava filtresi ve bujiler yeni değişti. Nedeni ne olabilir. Bilgisi olan var mı ? Teşekkürler.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Duzgun bir montajda boyle problemler olmaz. Arastirip isini yapan bir otogaz firmasina gidip ayarlari kontrol ettirmenizi oneririm. Ben 6 yildir lpg kullaniyorum, 90bin km oldu takilali ve bu tarz problemler olmuyor. Eger sorunlar sadece lpgde degil de benzinde de oluyorsa sarsintili calisma devir dalgalanmasi oluyorsa supap ayarinda problem vardir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2007
Duzgun bir montajda boyle problemler olmaz. Arastirip isini yapan bir otogaz firmasina gidip ayarlari kontrol ettirmenizi oneririm. Ben 6 yildir lpg kullaniyorum, 90bin km oldu takilali ve bu tarz problemler olmuyor. Eger sorunlar sadece lpgde degil de benzinde de oluyorsa sarsintili calisma devir dalgalanmasi oluyorsa supap ayarinda problem vardir

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

LPG ile sorunum yok. 5 yıldır BRC kullanıyorum. Bütün yorumlar Subap üzerinde yoğunlaştı. En kısa zamanda göstereceğim.
Teşekkürler.

Aracınız
Civic FD6 2011
aynı sorunu ben de yaşadım. çözümü çok basit. 5 liralık contaları değiştirdim kurtardım. usta, motor kısmındaki lpg contalarının oraya su dökünce araba teklemeye yaptı. lpg contalarını değiştirdim sorun ortadan kalktı. ilk başta bunu bi dene derim. iyi günler.

Aracınız
Civic FD6 2007
aynı sorunu ben de yaşadım. çözümü çok basit. 5 liralık contaları değiştirdim kurtardım. usta, motor kısmındaki lpg contalarının oraya su dökünce araba teklemeye yaptı. lpg contalarını değiştirdim sorun ortadan kalktı. ilk başta bunu bi dene derim. iyi günler.

sorun lpg iken olmuyor. ilk çalıştırmada benzinde yapıyor.

Aracınız
Civic FD6 2007
Merhabalar,

2007 LPG li FD6 kasa civic sahibiyim. Aracımı sabahları ilk çalıştırdığımda rölanti normale döndükten ilk kalkışta frene bastığımda devir sıfıra düşüyor yada düşer gibi yapıyor. Bazen topluyor bazen stop ediyor. Genellikle stop ediyor. Motor ısındıktan sonra problem olmuyor. Hava filtresi ve bujiler yeni değişti. Nedeni ne olabilir. Bilgisi olan var mı ? Teşekkürler.

Arkadaşlar problem subap ayarındaymış problem. Ayarları baya bozulmuş. Artı olarak Sağ motor takozu düşmüş. Titremenin nedeni birazdan ondan kaynaklıymış. LPG li araçlarda her 20.000 yada 30.000 km de subap ayarı yapılması gerekiyormuş. Bende yeni öğrenmiş oldum.
Bilginize sunarım.

Kazasız belasız arızasız günler dilerim.

Dragon

0
Aracınız
Subap ayari saglam gecmis hocam. Iyi bir hondaciya sabahtan birakin arac iyice soguduktan sonra guzdl oluyor subap uyari. 150 tl bi ucreti vardir.
Subapi aracin cekisinin asiri dusmesinden de anlarsiniz aslinda, cekis cok duser gaz tepkisi belirgin azalir yakit artar motordab şıkır şıkır ses gelir. Subap ayari yapildiktan sonra oyle belirgin bir fark olur ki cekiste inanamamistim ben. Gaza dokundugunda hemn verir tepkiyi

2008 FD6 Otomatik Lpg

Konudaki arac sorunu net subapti. Cozuldugune sevindim.
Guzel bir subap ayariyla yikaridaki yazdiklarimi da belirgin farkedeceksini; gaza dokundugunuzda ucacak araba, yakit belirgin azalacak, performans cok net artacak, motorda bi şıkırtı sesi olmalıydı subap vurma sesi kendisi o ses gidecek.
Arabadan zevk aldirir guzel bir subap ayari.
Ancak subap ayari sonrasi kesin gaz ayari gerekli hocam unutmayin onu.
Subap ayari ve gaz ayari birbirini tamamlar.

2008 FD6 Otomatik Lpg

Aracınız
Civic FD6 2007
Konudaki arac sorunu net subapti. Cozuldugune sevindim.
Guzel bir subap ayariyla yikaridaki yazdiklarimi da belirgin farkedeceksini; gaza dokundugunuzda ucacak araba, yakit belirgin azalacak, performans cok net artacak, motorda bi şıkırtı sesi olmalıydı subap vurma sesi kendisi o ses gidecek.
Arabadan zevk aldirir guzel bir subap ayari.
Ancak subap ayari sonrasi kesin gaz ayari gerekli hocam unutmayin onu.
Subap ayari ve gaz ayari birbirini tamamlar.

2008 FD6 Otomatik Lpg
Yardımlarınız için teşekkürler. Aynen dedikleriniz oldu. Sadece gaz ayarina baktirmadım. Onuda hafta sonu yaptıracağım inşallah.

SM-N910C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Can

0
Yönetici
Aracınız
Civic FK7 HB 2017
Supap ayarı için net bir km vermek yanlış olur. Kesinlikle yapan ustaya bakıyor. Ben honda yetkili servisinde yaptırdım 12bin kmde supaplar iyice sıkmıştı. Sonra dışarıda ustaya yaptırdım 45bin km de bindim hiçbir şey olmadı. Düzgün bir lpg ayarı ile de sıkıntısız uzun süreler binebilirsiniz. Güle güle kullanın tekrardan :)

Geri