Civic FC5 Motor soğutma suyu hakkında

Aracınız
Civic FC5 2020
Şimdi söylediklerinizi denemek için motoru bir miktar ısıtıp su seviyesine baktım dünkü koyduğum çizgiye geldi. Fakat benim anlamadığım şey şu, bu araba su eksiltmedi ise, soğuk halde iken gösterge neden min seviyesinde duruyor? Yani bu işin normali min ile Max arası değil mi? Fabrika bunu atlamış olamaz değil mi?

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatörün son düzenlenenleri:
Aracınız
Civic FC5 2020
Son olarak şu cevabı buraya eklemek istiyorum, ileride bilgi edinmek isteyenler için açıklayıcı olması açısından. Bugün arabayı aldıgım İstanbul bayisini aradım orada teknik servisten bir ustaya bağlandım, bu su seviyesinin neden sürekli min çizgisinde kaldığını, bundan ötürü şüphe ettiğimi ve kendi kendime 1 bardak su eklediğimi ancak motor soğuyunca ertesi gün yine min seviyesine geldiğini söyledim. Ustanın verdiği cevap şu oldu, sizin metal kapaklı şeffaf görünümlü su eklediğiniz depo yedek depodur asıl su radyatör sisteminin içerisinde dolaşmaktadır, bu deponun amacı sistemin fazla suyu buraya atması ya da gerektiğinde almasıdır. Burada min seviyesinde gözükmesinin hiçbir endişe yaratmaması gerektiği, bugüne dek hiçbir fc5 araçta sıvı eksiltmesi yaşanmadığını, zaten Honda nın bunu 10 yılda bir değişim şeklinde öngördüğünü söyledi. İçiniz de rahat olsun 1 bardak sıvı eklemesi antifirizi bozacak bir hareket değildir. Gönül rahatlığı ile kullanın dedi.

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri