Civic FC5 Motor soğutma suyu hakkında

Aracınız
Civic FC5 2020
Arkadaşlar bugün motor soğukken motor su seviyesine baktığımda min seviyesinin 1 çizgi altında oldugunu gördüm. Ben de 1 bardak normal suyu min ile Max arasına gelecek şekilde doldurdum. Ama şimdi forumu okuyunca ne kadar hatalı bir hareket yaptığımı farkediyorum. Sizce motor sıvısı ı komple değiştireyim mi serviste? Yoksa bu 1 bardağın zararı olmaz mı dersiniz? Araç 1100 km de henüz

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar bugün motor soğukken motor su seviyesine baktığımda min seviyesinin 1 çizgi altında oldugunu gördüm. Ben de 1 bardak normal suyu min ile Max arasına gelecek şekilde doldurdum. Ama şimdi forumu okuyunca ne kadar hatalı bir hareket yaptığımı farkediyorum. Sizce motor sıvısı ı komple değiştireyim mi serviste? Yoksa bu 1 bardağın zararı olmaz mı dersiniz? Araç 1100 km de henüz
Sadece 1 bardak su koyduysanız bir zarar geleceğini düşünmüyorum, eğer kafanıza takılıyorsa aracı çalıştırmadıysanız yedek su deposunu çıkarıp boşaltabilirsiniz.

Aracınız
Civic FC5 2020
Burayı yine meşgul ediyorum ama, dün koyduğum su Max çizgisinin dibinde iken bugün bir işe gidiş geliş ile şu an motor soğuk yine min çizgisinin oraya gelmiş. Sizce bir yerde kaçak mı var yoksa arabanın huyu mu bu? Yedek depoya falan mı alıyor acaba?

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Burayı yine meşgul ediyorum ama, dün koyduğum su Max çizgisinin dibinde iken bugün bir işe gidiş geliş ile şu an motor soğuk yine min çizgisinin oraya gelmiş. Sizce bir yerde kaçak mı var yoksa arabanın huyu mu bu? Yedek depoya falan mı alıyor acaba?

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Suyun soğuk ile sıcak seviyesi bir olmaz, yedek depodaki sıcak su da gözle görülür şekilde su seviyesi artarken soğuk iken daha düşük seviyede olabilir.

Geri