Civic FC5 Motor Soğutma Suyu

Merhaba arkadaşlar, merak ettiğim durum var. Araç 2021 model 13.000 km de, ilk bakıma gittiğimdede araçtaki soğutma suyu minimum çizgisindeydi, 10 bin bakımından çıktım, 13.000 km oldu yine minimum çizgisinde. Benimle aynı durumda olan var mı merak ediyorum. Bu çizgi oradamı durması lazım? Tam ortada olması gerekmiyor mu? Teşekkür ederim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim arac 2019. Aldığım günden beri minimumda. Her bakımda yetkili servis ekliyor fakat ne ekliyor onu bilmiyorum. İnşallah çeşme suyu eklemiyordur. Çünkü ekleye ekleye yapısı bozulabilir antrifizin

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim arac 2019. Aldığım günden beri minimumda. Her bakımda yetkili servis ekliyor fakat ne ekliyor onu bilmiyorum. İnşallah çeşme suyu eklemiyordur. Çünkü ekleye ekleye yapısı bozulabilir antrifizin

MI 6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kendim antifiriz alsam eklesem olur mu diye düşünüyorum, eklediler mi ondanda emin değilim kontrol edildi yazıyor işte.

Kendim antifiriz alsam eklesem olur mu diye düşünüyorum, eklediler mi ondanda emin değilim kontrol edildi yazıyor işte.

Kendiniz bakıp ekleyin su şakaya gelmez herşeyi servise bırakmamak gerekli azaltmaya devam ederse sıkıntı var diyip kayıt oluşturun , hangi antifiriz kullanılıyor

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001

Ekleme yapacaksanız fabrikasyon antifirizden başka ekleme yapmayın. Farklı antifiriz eklemeleri kimyasal tepkime oluşturur. Sonra dar alanlarda tıkanmalar yaşanır.
Soğuk motorda minimum seviyede ise motor ısındığında seviye biraz daha yükselir. Yetkili servisten ekleme istenebilir. Devamlı bir azalma söz konusu var ise de takip edilmeli.

Aracınız
Civic FC5 2020
Aracım 2019 kasım trafiğe çıkışlı ve bir damla su eklemedim hatta motoru zorlayınca genleşme kabından çıkan hortumdan fazla suyu attığını gördüm. Motor soğukken min motor sıcakken max çizgisinde duruyor. Ne kadar su eklersen ekle fazlasını hortumdan tahliye edecektir. Merak etme hem kafadan su ekleme antifrizin donma sıcaklığını yükseltirsin.

Geri