Motor stop ettiğinde gelen ses

Arkadaşlar 2 gün önce sivas batman arası yaklaşık 1260 km yol yaptım yolda da fark ettim video ya bakarsanız böyle bir ses geliyor klimadan mi motor çok ısındığı için mi anlayamadım neden olabilir acaba

https://youtu.be/rcBkkZRW4Kc

İlbeyli58

Merhabalar hocam ben de Kırıkkale den Batman a geliyorum nerdeyse molasız. Kışın değil ama yazın bende de oluyor. Çıt çıt da ses geliyor bu sesin yanında. Soğuyan metalin tekrar ısınması anındaki genleşme olayından bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Bugün benim de dikkatimi çekti bu ses, konu eskimiş ama olsun. Klima açıktı, şehir içi kısa mesafe yol gittim ve motoru kapattım. Panjurdan gelen ses sanki bir contadan hava kaçıyormuş gibiydi. 15dk sonra aracın yanına geldiğimde ses kesilmişti. Yolu geri döndüm aynı sesi tekrar duydum. Kaputu açıp baktığımda sesin radyatörden gelmediğini fark ettim. Ben de klimadır diye yorumladım.

Bugün benim de dikkatimi çekti bu ses, konu eskimiş ama olsun. Klima açıktı, şehir içi kısa mesafe yol gittim ve motoru kapattım. Panjurdan gelen ses sanki bir contadan hava kaçıyormuş gibiydi. 15dk sonra aracın yanına geldiğimde ses kesilmişti. Yolu geri döndüm aynı sesi tekrar duydum. Kaputu açıp baktığımda sesin radyatörden gelmediğini fark ettim. Ben de klimadır diye yorumladım.

Normal o ses klima kullandıysanız

Milliyetçilik, milleti olmayanlar için faşizmdir. - Hüseyin Nihal Atsız

Geri