Motor suyu eksiltme

Merhaba arkadaşlar.civic fb7 2016 model aracimda yedek depodaki su bir miktar eksiltiyor.sizce bu normal mi? Bir de yedek depodaki su seviyesi malum görünmüyor kapaktaki seviye ölçer hortumun neresine kadar su olmalı?

ANE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Merhaba arkadaşlar.civic fb7 2016 model aracimda yedek depodaki su bir miktar eksiltiyor.sizce bu normal mi? Bir de yedek depodaki su seviyesi malum görünmüyor kapaktaki seviye ölçer hortumun neresine kadar su olmalı?

Motorun ısısına göre seviyeyi farklı görebilirsiniz, min. ve max. arasında olması yeterli, depo içerisine ışık tutarak dışarıdan baktığınızda seviye görünür olacaktır.

Kendi soruma cevap vereyim belki birine yardımcı olur.su eksiltme durumunda araçta LPG varsa öncelikli olarak LPG bağlantılarından supheleniliyor...aracım 2016 model fabrika çıkışlı LPG'li fb7 Eco.
Özel BRC servisine gittim(zor durumda kalmadıkça Honda servisine gitmiyorum soguk ve sahte buluyorum kişisel olarak servisi)neyse aracın T borusundan su kaçırmış servis elemanı bizzat gösterdi.bu araç bir de sözum ona fabrika çıkışlı LPG'li ...bu durum araçlarımızın işçilik kalitesi hakkında bir nebze fikir verebilir.aracin ön kısmı sileceklerin olduğu kisim komple sokulecek T boru ve kelepçeler degisecek biraz zahmetli ve kısmen maliyetli bir iş...neyse buna da şükür umarım başka sorun çıkmaz

Aracınız
Civic FB7 2016
Ayni sorunun ben de yasiyorum hocam radyator degisti eksiltme devam ediyor lpgyi kontrol ettiricem ne kadar tuttu sizin masraf ve nerde yaptirdiniz paylasir misiniz

Aracınız
Civic FC5 2017
Ayni sorunun ben de yasiyorum hocam radyator degisti eksiltme devam ediyor lpgyi kontrol ettiricem ne kadar tuttu sizin masraf ve nerde yaptirdiniz paylasir misiniz
Çıkan radyatör sen de mi hocam ??? Eger sendeyse su dolu bir kovanın içine batırıp denesene eger hava kabarcığı cıkıyorsa radyatör delıktir cıkmıyorsa belkı senın usta saglam radyatör ü söktü

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2016
Çıkan radyatör sen de mi hocam ??? Eger sendeyse su dolu bir kovanın içine batırıp denesene eger hava kabarcığı cıkıyorsa radyatör delıktir cıkmıyorsa belkı senın usta saglam radyatör ü söktü

BV6800Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Hocam sizin maliyet ne olmustu? Birde su kaciran yer tespitini nasil yapti silecek kisimlarini söktüler mi oradaki plastik aksamlari

Aracınız
Civic FB7 2016
Kendi soruma cevap vereyim belki birine yardımcı olur.su eksiltme durumunda araçta LPG varsa öncelikli olarak LPG bağlantılarından supheleniliyor...aracım 2016 model fabrika çıkışlı LPG'li fb7 Eco.
Özel BRC servisine gittim(zor durumda kalmadıkça Honda servisine gitmiyorum soguk ve sahte buluyorum kişisel olarak servisi)neyse aracın T borusundan su kaçırmış servis elemanı bizzat gösterdi.bu araç bir de sözum ona fabrika çıkışlı LPG'li ...bu durum araçlarımızın işçilik kalitesi hakkında bir nebze fikir verebilir.aracin ön kısmı sileceklerin olduğu kisim komple sokulecek T boru ve kelepçeler degisecek biraz zahmetli ve kısmen maliyetli bir iş...neyse buna da şükür umarım başka sorun çıkmaz

Ayni sorun bende de oldu t borusu baglanti yerindeki kelepceler ve t borusu yenilendi ayrica sileceklerin oldugu yer sökülmedi kaputu acip ordan bikac hortum vs söküp elleriyle uzandilar brc de. Eksiltme sorunu bitti. Maliyeti de oldulca uygundu. Bos yere radyatör söktürmeyin :/

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Eski Hyundai Elentra aracımda yag bakımlarını yaptırdığım usta antifirizin seviyesi dusuk görünüyor radyatorde kaçak olabilir diye radyatore hava basarak test edebileceğini söyledi. Boşluğumuza denk geldi yaptırdık. Sorun yok sağlam dedi antifiriz ekledi. Ciktik daha eve gidemeden radyatör akıtıyor tekrar döndük geri radyatör değişecek dedi. Büyük pişmanlık yaşadım ama nafile...
Radyotöre hava basarak yaptıkları testte basıncı aşırı tuttuklarında radyotöre zarar veriyor sağlam radyotörü zayıf yerlerinden patlatıyorlar. Siz siz olun radyotöre hava bastırmayın. Renkli antifiriz sıvısı kaçak olan yeri boyuyor dikkatli takip ederek radyatorde kaçak varsa bulabilirsiniz.
Malesef bende degil hocam muhtemelen saglam radyatörü söktü haklisiniz ama o gun hava basti ikincisinde kabarcik cikti cok hafif

Geri