Motor suyu minimumun altına inmiş

Herkese merhaba. 2018 (mayıs) model 1.6 lpg li araç sahibiyim. Henüz 3000 km yi doldurmadım. Motor suyu minimum seviyenin bir iki cm altına inmiş. Servis baya uzak o yüzden hemen götüremiyorum. Daha önceden başına gelen var mı, normal mi böyle bi durum

SM-G935F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2017
motor soğutma suyu seviyesi eski astramda gözlemlediğim kadarıyla motor sıcakken farklı, soğukken farklı seviyelerde oluyordu.
o yüzden aracınızın motoru soğukken kontrol edin derim. motor sıcakken soğutma suyu seviyesi sizi yanıltabilir.

Aracınız
Civic FB7 2015
Maksimum seviyesine kadar doldurup gözlemleyin derim. Eğer inerse biryerlerde sızıntı olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Benim aracımda da motor soğukken minimum altında idi biraz su da eklemişdim servise gidip gostermişdim normal demişlerdi soğukken altta olur ısınınca maksimum civarında olur demişlerdi ayrıca yaz ayında idi bir problem de olmadı

tenekedentayyare hiç bir sıkıntı olmaz. O yedek depo zaten. Eğer kesin emin olmak istiyorsanız soğukken radyatör kapağını açıp bakın. Benim araçta minimumun baya altında neredeyse gözükmüyor. 4 kere servis bakımı oldu. Hepsinde de belirttim öncesinde. Kontrol edip yeterli suyun olduğunu belirttiler. Yedek depo sizi yanıltmasın.

Aracınız
Aracı aldığım günden beri min çizgisinin altında, 1000 bakımında söyledim, normal kesinlikle şu eklemeyin dediler, 10 000 bakımında da aynı şeyi dediler, şu anda 15 000 ve sorun olmadı

Aracınız
Civic FC5 2018
Bende bu konuyu gordukten sonra kontrol ettim benim de min cizgisinin cok altinda neredeyse dipte. Normal diyen arkadaslar sizinkilerde bu kadar az mi?

Aracınız
Civic FC5 2019
Herkese merhaba arkadaşlar.. konuyu yeniden canlandiracagim ama bende bugün motor sıcakken baktim min seviyesinde normal mıdır acaba teşekkürler...

Geri