Motor üst kapak terleme

Oguz6

0
Aracınız
İyi bayramlar aracım 2018 model civic motor üst kapakta terleme farkettim sildim takip edeyim dedim ama aklıma takıldı ismini bilmiyorum ama sarı çizgilerin oldugu hortumun çevresi öneriniz var mı ne yapmalıyım geçen yıl subab ayarı yapıldı onunla mı ilgilidirIMG_20220712_133019.jpg

mturker

Özel Üye
İyi bayramlar aracım 2018 model civic motor üst kapakta terleme farkettim sildim takip edeyim dedim ama aklıma takıldı ismini bilmiyorum ama sarı çizgilerin oldugu hortumun çevresi öneriniz var mı ne yapmalıyım geçen yıl subab ayarı yapıldı onunla mı ilgilidirEkli dosyayı görüntüle 269043
İyi bayramlar, sadece motorun üst kapak damı terleme var, yoksa motorun yanlarinda arkasında üst kapağa doğru da terleme varmı?
Muhtemelen üst kapak contasi yani kapağın altındaki keçe sertleşmiş yada yıpranmış tır,
Ayrıca subap ayar sonrasi tamda oturtulmamis da olabilir...

Honda madness

Oguz6

0
Aracınız
Sadece üst kapakta hocam servise gitmek gerekecek gibi subab ayarından önce böyle bir problem olmamıştı

Aracınız
Civic FB7 2015
İyi bayramlar aracım 2018 model civic motor üst kapakta terleme farkettim sildim takip edeyim dedim ama aklıma takıldı ismini bilmiyorum ama sarı çizgilerin oldugu hortumun çevresi öneriniz var mı ne yapmalıyım geçen yıl subab ayarı yapıldı onunla mı ilgilidirEkli dosyayı görüntüle 269043

Bahsettiğiniz hortum karter havalandırma hortumu. Hortumun tam yerine geçmiş mi, kelepçe eski konumunda mı kontrol edebilirsiniz bunlardan kaynaklı terleme oluşmuş olabilir.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Oguz6

0
Aracınız
Çok sagolun hocam inanın ne oldugunu bilmiyordum hortumu kontrol ettim ama bir gevşeklik göremedim ama tam o bölgede terleme hortumun giriş noktası ve motor kapağında ya kapaktan sızan hortumun birleşim yerini nemlerdirdi yada hortumun giriş noktasında problem

Aracınız
Civic FC5 2018
Kardeşim bugün bende seyir halindeyken kaputtan duman çıktığını fark ettim çektim kenara bı an da duman ortadan kayboldu kaputu açtığımda farklı olarak sizin gösterdiğiniz yerde sadece motor kapağı üzerinde ıslaklık fark ettim
Siz nasıl bir çözüm buldunuz şuan memleketteyim sevirse gidebilmek için 7 saat yol yapmam lazım

Mi 9T cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ad Soyad
Ufuk
Aracınız
Civic FC5 2018
Çok sagolun hocam inanın ne oldugunu bilmiyordum hortumu kontrol ettim ama bir gevşeklik göremedim ama tam o bölgede terleme hortumun giriş noktası ve motor kapağında ya kapaktan sızan hortumun birleşim yerini nemlerdirdi yada hortumun giriş noktasında problem
Merhaba öncelikle aracınız servis Garantili ise...Yetkili servise gitmekte fayda var...En azından fikir edinmiş olur Bi sorun var mı diye sorarsınız.....

Resminiz biraz karanlık çıkmış çok bişey belli değil....bahsettiğiniz yer için aşağıya Bi resim atıyorum kendi aracımdan...burası mı Bi bakarmısınız....eğer orası ise karter havalandırma hortumudur.. hava filtresi ile bağlantılı...hava filtrenizde yağlanmış olabilir,
Benim Başıma da gelmişti....aracı ilk aldığım zamanlar ani hızlanma şeklinde biraz aracımı sıkıştırmıştım....hava filtresini değiştirmek zorunda kalmıştım. Sonra o bölgeyi sildim...Bir daha karşılaşmadım aynı durum ile 20220516_193501.jpg

SM-A705FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:
Geri