Motor yağı seçimi

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba. Erzurum’da yaşıyorum ve aracımı İstanbuldan aldım. Burası kış aylarında -30 ve -40 a kadar düşüyor dereceler. Hangi motor yağını seçmeliyim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bana göre aracınıza ve yaşadığınız yere göre size gidecek olan yağ Motul 8100 eco-lite 0w20 olanıdır.
Açıklaması:
% 100 sentetik yağ - Yakıt Ekonomisi - viskozite derecesi 20 gerektiren yeni benzinli motorlar için. Tüm yeni benzinli motorlar Chrysler, GM, Ford, Honda, Subaru ve Toyota için özel olarak önerilir.
Kullanım kılavuzunda bu numara yağ mevcuttur.

Son düzenleme:

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bama göre aracınıza ve yaşadığınız yere göre size gidecek olan yağ Motul 8100 eco-lite 0w20 olanıdır.
Açıklaması:
% 100 sentetik yağ - Yakıt Ekonomisi - viskozite derecesi 20 gerektiren yeni benzinli motorlar için. Tüm yeni benzinli motorlar Chrysler, GM, Ford, Honda, Subaru ve Toyota için özel olarak önerilir.
Kullanım kılavuzunda bu numara yağ mevcuttur.
Aynen hocam gibi düşünüyorum, Motul Eco-lite 0w20'yi mutlaka deneyin (y)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Son düzenleme:
Motul marka yağ mı yolsa Eneos marka yağ mı tavsiye edersiniz peki

Eskiden hep eneos denilirdi ama forum başta olmak üzere son zamanda motul u tavsiye eden çok fazla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Motul marka yağ mı yolsa Eneos marka yağ mı tavsiye edersiniz peki

Eskiden hep eneos denilirdi ama forum başta olmak üzere son zamanda motul u tavsiye eden çok fazla

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Forumda azda olsa Eneos kullanan var. Benim gittiğim özel serviste Motul kullanıyordu. Neden diye sorduğumda güzel yağ hiç problem yaşamadığını belirtmişti. Biraz pahalı lakin kaliteyi düşürmüyorlar! Yağın Fransız markası olmasından ziyade içeriği önemli!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bende yağ kalitesi ile ilgili okuduğum bir yazıdan sonra MOTUL'un yağ üretim kalitesinin yüksek olduğunu öğrendiğimden beri hep kullanıyorum.
Kullandığım araçlarda da şimdilik yağ lambası yakmadığı ve motorun sessizliğine katkı sunduğu için tercih ediyorum :)

Arkadaşlar merhaba, 2016 model fb7 kasa araç aldım, motor yağını değiştirdim, eneos 0 20 yağ kullandım. Benden onceki sahibi 5 30 yağ koydurmus. Araç garaja park ettim ortam sessizdi motordan ses geldiğini farkettim,kaputu actim,motordan sanki yağı tavada kizartirmişsiniz gibi ses geliyor. Motor soğuyunca kesiliyor. Normal mi bu durum? Daha önce 5 30 yağ varken ya olmuyordu bu ses yada ben farkedemedim.

Lenovo K33a42 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri