Motorda Yağlanma

Aracınız
Civic FB7 2012
Arkadaşlar merhaba 2012 fb7 benzinli 95 bin km civic aldim 3 Aydır bende araci ilk aldigimda her yerini temizlettim dün kaputu açtığımda fotoğraftaki gibi yağlanma mı terleme mi bilmiyorum böyle bir goruntu var normal midir? Sizin aracınızda var mi? Sorunli ise arızası nedir cevaplarsaniz sevinirim.IMG_2850.jpg

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Hocam hayırlı olsun aracınız
Fotoğraftan tam seçemedim ama acaba motor kulağı denen parçadan sızma yapmış olabilir mi?

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Hayırlı olsun. Subap ayarı için üst kapak açılıyor ve aynı conta yenilemeden geri takılıyor ve köşelere gri silikon atıyor bazı yerler. Bundan dolayı olabiliyor, terleme yapabiliyor. En iyisi göstermek ve bahsi geçen conta ise yenileyin.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Hayırlı olsun vtec selenoid contası kaçırıyor sanırım orası diye düşünüyorum

Evet dogrudur vtec selenoid. Orayi guzelce balata spreyiyle temizle sonra gozlemle cok uzun bi zamana yayilmis akinti kacak varsa zaman hemen gelmicektir o halde elleme ama yag hemen sizar ve tekrarlarsa conta degismeli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aracınız
Civic FB7 2012
Evet dogrudur vtec selenoid. Orayi guzelce balata spreyiyle temizle sonra gozlemle cok uzun bi zamana yayilmis akinti kacak varsa zaman hemen gelmicektir o halde elleme ama yag hemen sizar ve tekrarlarsa conta degismeli.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderi
Arkadaşlar cevaplarınız icin tesekkur ederim bu contanın orjinalini servisten mi bulabiliyoruz sadece ?

Moderatörün son düzenlenenleri:

DADAŞ

0
Ad Soyad
Fırat Kaplan
Aracınız
Civic FB7 2013
Servisten bulunuyor bizim araçların orijinal parçaları hocam.
2 hafta önce 2007 crv için sorduk 370 civarı bir fiyat verdiler, belki fiyat hakkında fikir olur diye söylüyorum

Aracınız
Civic FD6 2009
Bendede aynı yağlanma mevcut. Muhtemelen vtec selenoid contası kaçırmış. Ben müsait bir zamanda kendim söküp yapacağım.

Tek kafama takılan yan sanayi conta vize sorun çıkarırmı. Orjinaline 4 kat para vermeye değermi.

Hakan Uzun

0
Yönetici
Bendede aynı yağlanma mevcut. Muhtemelen vtec selenoid contası kaçırmış. Ben müsait bir zamanda kendim söküp yapacağım.

Tek kafama takılan yan sanayi conta vize sorun çıkarırmı. Orjinaline 4 kat para vermeye değermi.

Orjinal amanizi siddetle tavsiye ederim.
Vizede sorun cikmaz. Biraz balaya spreyi ile temizleyin isinizi gorur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri