Motordan gelen koku

Merhaba arkadaşlar benim motordan su klasik seslerden biri geliyor.ancak sorun su.sesin nereden geldiğini anlamak için el frenini çektim ve aracı r ye aldim.sonrasinda balata kokusu gibi koku gelmeye başladı bu normal mi sizce

GM6 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Klasik seslerden biri derken biraz daha açıklarmısınız?
Ayrıca el frenini çektim Rye aldım derken hareket halindeyken mi koku oldu? Biraz daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim.

Klasik seslerden biri derken biraz daha açıklarmısınız?
Ayrıca el frenini çektim Rye aldım derken hareket halindeyken mi koku oldu? Biraz daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim.
O ses ayrı bir konu olduğu için yazmayacagim.arac çalışır ve durur vaziyette vites geri viteste(araç otomatik)ve el freni çekik.aractan indim motor kaputunu açtım.gelen koku bu zaman zarfında gelen koku

O ses ayrı bir konu olduğu için yazmayacagim.arac çalışır ve durur vaziyette vites geri viteste(araç otomatik)ve el freni çekik.aractan indim motor kaputunu açtım.gelen koku bu zaman zarfında gelen koku

Yanlız aracı bu konumda bırakmamanız lazım, şanzıman ve arka balataları zorlarsınız.
Araç yükte yani R konumunda geri hareket etmeye çalışır, motor rolanti devrine göre güç verir. Bu durumda araç sadece arka balataların gücü ile araç duruyor.

Bu koku her zaman mı geliyor. Bi deneyin soguk sıcak motorda. Ve ne tarz bi koku.? Araç bi yerlerden terliyor veya yağ sızdırıyor,da Bu da sıcak motor da ısıya bağlı bir koku mu çıkarıyor acaba.

Birde o denediğiniz el freni çekip hareket moduna aldıgınız da mı yoksa normalde de geliyor mu?

Arkadaşımın söylediği bi yönden doğru. Ancak araç zaten ışıklarda beklerken ve normal duraksadığımızda zaten frene basılı ve araç hareket modunda oluyor. Ve şanzuman yağ seviyesine bakmak içinde araç çalışır.. El freni çekili... Ve R modunda bakılıyor. Bilgi...

????? ???? ???????
????? ???? ??????

Geri