Motordan gelen ses

Aracınız
Civic FD6 2008
Merhaba, Civic FD6 2008 otomatik kullanıcısıyım. 2 gün önce aracın motor kısmından farklı bir ses gelmeye başladı. Sesi kaydettim; aşağıdaki linklerden dinleyip sorunun neden kaynaklandığı ve tahmini masraf hakkındaki fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Merhaba, Civic FD6 2008 otomatik kullanıcısıyım. 2 gün önce aracın motor kısmından farklı bir ses gelmeye başladı. Sesi kaydettim; aşağıdaki linklerden dinleyip sorunun neden kaynaklandığı ve tahmini masraf hakkındaki fikirlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

Subap ayarı da olabilir daha ciddi bir şeyde olabilir en iyisi işinin ehli bir ustaya göstermeniz.

Arkadaaşımın accord model aracında buna benzer ses vardı. Ama bu daha belirgin . Etek altı sesi demişti usta . Yani gömleklerle ilgili. Tabi iyi bir usta en iyisini bilir.

SM-N920C cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, ses önceden var mıydı bilmiyorum daha önce hiç fark etmedim. Mekanikten hiç anlamam, ustaya gittiğimde bir fikrim olsun diye sesi fark ettiğimde burada konuyu açtım, ses gelmeye başladığından beri de aracı kullanmıyorum. Hafta içi ustaya göstereceğim, sonucu yazarım.

Eski bir fd6 kullanıcısı olarak ; kapı ve cam iç civatalarinin gevşemesi, kapı içi cekomastiklerinin akmaya başlaması ve yağmurlu havalarda su tahliyesinin bir kısmı araba içine akması gibi daha birçok sesler ve durumlarla karsilasabilirsin.
Aracımı bugün yaptırdım, ses klima kasnağından geliyormuş, parçayı değiştirince sorun çözüldü. Bilginize.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Eski bir fd6 kullanıcısı olarak ; kapı ve cam iç civatalarinin gevşemesi, kapı içi cekomastiklerinin akmaya başlaması ve yağmurlu havalarda su tahliyesinin bir kısmı araba içine akması gibi daha birçok sesler ve durumlarla karsilasabilirsin.

Redmi S2 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Kapı içi fitiller biraz yıpranmış durumda ve dışta bazı fitiller güneşten deforme olmuş durumda zaten. Şimdilik içeri su alma gibi bir sorun yok ama uyarı için teşekkürler.

Geri