Civic FB7 Motordan içeri kablo çekmek. Yardım!

Aracınız
Arkadaşlar, internet üzerinden araç için ön kamera aldım, montajını kendim yapacağım, lakin kaputun içindeki kabloyu nereden araç içine alabilirim açıkcası tecrübem yok bu konuda. Tecrübeli olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilirler mi bana. En kolay yoldan kabloyu araç içine nasıl alabilirim..?

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
özelden cevapladım ama burdan da yazayım. direksiyonun orda fren pedallarının oraya yatın hafif sol tarafta grup bi kablo çıkıyor motor tarafına. dibinde plastik bir kapak var tornavida ile ona küçük bir delik açıp klavuz tel ile kablonuzu geçriebilirsiniz

Aracınız
@rundll32 hocam kamera tesisatını multimedyanın avin girişine bağlayacağım. Herhangi bir buton koymayacağım, elektrik beslemesini multimedyadan alacağım, cihaz bu,
Screenshot_20210222_205821.jpg
Kamera ise bu Opax Ca 2005

Screenshot_20210222_195635.jpg
Kameranın ucunda bulunan tetikleme kablosunu ek bir kablo ile teyibin arkasına kadar getireyim mi, tam olarak nasıl montaj yapayım, beslemeyi teyibin arkasından nereden alayım..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
teyp üzerinden ön kamerayı aktif etmek pek kullanışlı olmuyor o yuzden ben anahtar koyarak yaptım her aracıma. elektrik beslemesinide teybin arkasından değil sol ayak dayamanın ordaki sigorta kutusundan alın. mümkünse cam motoru sigortalarının birinden.

bu benim kendi yaptıgım çalışma vaktı zamanında

Aracınız
@rundll32 hocam bakarmısınız lütfenScreenshot_20210225_014357.jpg
Screenshot_20210225_014416.jpg
Yukarıdaki ürünü aldım ben, burda arka ve ön kamera birleştirilecek ve teyibin arkasında ki kamera girişine çıkış sağlanacak.
Arka kameraya geçiş yaptığımızda ve geri vitesten çıktığımızda ön kameraya 10 saniye tetik verecek ve kapatacak.
Ayrıca bir swict sayesinde ön kamera istenildiği zaman açılabilecek geri vitese takıldığında otomatik kapatacak. Çok kullanışlı.

Hocam rica ediyorum şemaya bakarmısınız lütfen. Güç bağlantısı ve toprak hattının yanında bir de geri vites lambasından tetik almamızı istiyor. Rear trigger blue kablo. Bizim araba canbuslu geri vites lambasından tetik için hat çekmeden torpidonun içinde veya mid ekranının arkasında hazır bir kablo tesisatı varmıdır. Eğer bu konuda yardımcı bilgiye sahipseniz paylaşmanızı çok rica ediyorum..

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
sizinle facedeki gruptada konuşmuştuk sanırım. direk hat illaki vardır ama o kablonun hangisi oldugunu bilmiyorum ne yazıkki. teybi kucagınıza alıp kontrol kalemi ile teybin arkasından kabloları tek tek kontrol edebilirsiniz geri vitese taktıgınızda elektrik gelen kablo kameranın orjinal tetik kablosu demektir. işin zor kısmından yürüyüp arka kamerayı aracın orjinal sisteminden ayırıp tekrar stoplardan modülünüze hat çekerekte yapabilirsiniz

Geri