Motul, Castrol, Valvoline & Eneos eco ATF - otm şanzuman yağı

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
Otomatik şanzuman yağı olarak
Motul Multi ATF
Motul ATF VI
Castrol ATF Multi Vehicle
Valvoline ATF MaxLife Multi Vehicle

veya daha farklı ürün kullananlar var mı ? Tavsiyelerini alabilir miyim ?

Viscosity İndex mi, yoksa Flash Point mi daha önemli ? Eneos Eco ATF hem viscosite yönünden, hemde flash point yönünden dah düşük kalırken, Motul Multi ATF ve Castrol ATF Multi Vehicle viscosite olarak Honda ATF Z1 ( 2011 den sonra ATF DW1 olmuş ) e daha yakın görünüyor ama ATF Z1 in de flash point-parlama noktası diğer hepisnden belirgin düşük. 187 °C. (diğerleri 218-226 °C.)
Valvoline Max Life Multi Vehicle ATF 40-100 °C viscosite olarak Eneos Eco ATF ye uyumlu görünüyor teknik olarak.

Son düzenleme:

bLind

Özel Üye
Aracınız
Civic FB7 2013
Fiyat açısından mi yoksa Honda yağa göre daha iyi olduğundan mı bu markaları tercih ediyorsunuz ?

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
Fiyat açısından mi yoksa Honda yağa göre daha iyi olduğundan mı bu markaları tercih ediyorsunuz ?
108 km deyim. 30 bin Km de orjinal, 68 bin Km de de yani 40 bin km/4 senedir de eneos eco atf kullaniyorum. Bir sıkıntı yaşamadım.
Uygun fiyata benzer/aynı/veya daha iyi kaliteyi yakalamak mümkün. Güvenilir tedarikçi/ürün olması şartı ile tabiki. Fiyat farkı ve bulunabilirlik çok önemli. Filtre değişimi ve 6 lt komple değişim kısmını tam bilemiyorum.
Diger arkadaşların da fikirleri vardır.

SM-A515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FD6 2009
Şimdi bu elde ettiğiniz verilere göre hangi yağ bizim için daha uygundur. Valvoline kullandım sorun yok ama daha kaliteli bir seçenek varsa onuda kullanabiliriz.

Ad Soyad
UMTBRT
Aracınız
Civic FE1 2021
Servis dışında bunları nerelerden tedarik ediyorsunuz? Forum sponsoru parçacı var mı?

Edinew

0
Ad Soyad
Edi New
Aracınız
Civic FD6 2008
Şimdi bu elde ettiğiniz verilere göre hangi yağ bizim için daha uygundur. Valvoline kullandım sorun yok ama daha kaliteli bir seçenek varsa onuda kullanabiliriz.
viskozite ve parlama noktalarına göre bir sonuca varmak istiyorum. sonuçta hepsi ATF Z1 uygun olduğunu beyan ediyor ürün sayfalarında.

Geri