N konumunda Aracı Stop Etme Zarar Verir Mi?

nokiac

0
Merhaba arkadaşlar...Daha önceleri Manuel vites araç kullanıyordum. Otomatik vites tecrübem fazla olmadığı için soruyorum. Dün aracımı yanlışlıkla N konumunda stop etmişim. Kontağı çıkarmak istediğimde yerinden çıkmadı. Sonra farkettim ki N konumunda kalmış. Aracın vitesini P konumuna getirdim ondan sonra anahtar çıktı. Peki bu şekilde yanlışlıkla stop ettikten sonra P konumuna getirmenin araca bir zararı olur mu?
f9f3de67f93be2586dc368c8bfd8936d.jpg

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Peki bu bahsettiğiniz yöntem elektronik el freni olduğu zaman da aynı şekilde yapılabilir mi ve yapılmalı mıdır.?

Hocam şanzıman yerine yükü frene bindirmek her zaman daha mantıklı.
Elektronik fren de durum ne olur bilmiyorum, hafif rampa bir yerde kendiniz deneyebilirsiniz, vitesi N ye alın el frenini devreye sokun ayağınızı pedaldan çekince araç kendini salıp yük frene biniyor ise bence kullanmakta fayda var.

Aracınız
Hocam şanzıman yerine yükü frene bindirmek her zaman daha mantıklı.
Elektronik fren de durum ne olur bilmiyorum, hafif rampa bir yerde kendiniz deneyebilirsiniz, vitesi N ye alın el frenini devreye sokun ayağınızı pedaldan çekince araç kendini salıp yük frene biniyor ise bence kullanmakta fayda var.

Kımsetse araç ocak 5 gibi gelecek , mutlaka denerim üstadım.Acemi sayılırım öğreniyorum okudukça...

Geri