N Modda(boşta) calisirken aralıklı olarak hafif titreme.

Aracınız
2012 elegance otomatik prince marka lpg sistemi mevcut.
N modda (boşta calisirken) belirli araliklarla cok hafif titreme yaptigini hissediyorum, hatta bunu benzinde daha belirgin yapiyor.
Işin garip tarafi bunun P (park) modunda çalisirken yapmiyor olmasi.
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylasirsa sevinirim.

GT-I9505 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=4319]kutad19[/MENTION] Boğaz kelebeği kirli olabilir hava filtresinden yapıyor olabilir, rölanti de problem olabilir.

Aracınız
Rolantide(ibrede) herhangi bir oynama olmuyor, hava filitresinide orjinaliyle degiştireli 1000 km filan ancak olmuştur, belirttiģim gibi P (park) modda ćalişirken bunu yapmiyor, sadece N (boşta) belirli araliklarla yapiyor olmasi...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Rolantide(ibrede) herhangi bir oynama olmuyor, hava filitresinide orjinaliyle degiştireli 1000 km filan ancak olmuştur, belirttiÄ£im gibi P (park) modda ćalişirken bunu yapmiyor, sadece N (boşta) belirli araliklarla yapiyor olmasi...

Hocam boğaz kelebeğini temizleterek deneyin bir de.

Aracınız
Teşekkur ederim hocam, (dediğim gibi 5-6 saniye araliklarla M modda cok hafif yapiyor, hatta benzinde biraz daha belirgin ve dizim kapi koluna dayali olursa dahada anlaşiliyor) ilk firsatta temizletecem.

Aracınız
Hocam video yu izledim, bende devir ibresi yani rolanti hiç oynamiyor, sizinki kadar da belirgin bir şekilde seste dalgalanma olmuyor, sadece 3-5 saniye araliklarla hafif hirlama seklinde ses geliyor, hatta yazdigim gibi sadece N modda yapiyor, P modda bunu yapmiyor...

Valla hala aynı ama sanırım sübap ayarı yaptıracam. Artı boğaz kelebeği adaptasyonu ya da rölanti ayarı diye de geçiyor olabilir. Onu da yaptıracam gibi görünüyor.

FD6 2009 Elegance

Aracınız
Benik P modda yapmasi cok ilginç, hatta D de ve frenle herhangi bir trafik lambasinda filan duruncada hissedilmiyor, sadece N de yapiyor olmasi ilginç, ben subap ayari yaptirali 10000 km filan oluyor, hava filitresinide 1000 km once degistirdim.
Tek secenegim kelebek bogazi temizligi kaldi, bunuda gecen sene subap ayari yaptirdiktan sonra ustaya israrla söylememe ragmen gerek yok diye yapmamisti.
Ama sadece N modda yapmasi kafami fena kurcaliyor.

Geri