Navitech NX-214F Basarsoft Haritalar - Temmuz 2014 - 2014 Q3

Aracınız
Benim navigasyon bu sekilde duzelmisti. Bi denemeye calis olmazsa ozelden numarani atarsan arayip anlatabilirim. İnşallah bununla alakalidir. Sorunun çözülür.

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İlginize çok teşekkürler, Sayın Civirci, sizin cihazda NX.214 F modelimiydi navitechin, az çok yazılımdan anlarım android telefonlara rot yapmayı rom yüklemeyi hatta imei yazmayı bile beceririm ama bu cihaz farklı sanırım windows tabanlı bir cihaz ve cihazın içerisinde bir şey yüklediğinizde seçip gsterebilirmiyim bilemiyorum açıkçası , eğer bu uygulama navitech markabir cihazda uygulanmışsa mutlaka bizdede işe yarayacaktır. SYs dosyasını açtığımda gps diye yazan bir şey yok o satırı altta kopyaladım bakın..sys dosyasının tam içeriği bu.ndan ibaret port numarasıda göremedim ben burada.

[device]
type = "delconx21xF"
sdcard_name="SDMMC"
sdcard_dsk_num = 4

[project]
name = "navitech"

Son düzenleme:
9debe400b782ff0af0b3087118d37396.jpg

SM-G850FQ cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
O yazılımı kurdum cd karta kapadım açtım ama görmüyor zaten cihazın içindeki dosyaları gösteren bir pozisyon yada yol bulamadım bir türlü.

Aracınız
Sonunda Forum forum gezdim ve bulduğum donelerle hallettim ilerde diğer arkadaşlarında işine yarayabilir diye burada paylaşıyorum yönergeleri en az iki kez okuyun ve harfiyen uygulayın sanırım tüm Navitech cihazları kapsayan bir yazılımla format atılıyor.. Bulduğum ve sorunumu çözen alıntılar ve dosyalar ektedir.

Navitech firmasına durumu anlatan bir e-posta yolladım. Sorunu nasıl çözeceğimi anlatan bir doküman ve bir kurulum dosyası gönderdiler. Sorun halledildi.

https://yadi.sk/d/yK7zjjsYJZTVd

Bu linkten kurulum dosyasını indir. Boş bir başka 2 GB lik SD karta rardan çıkan 8100 navigasyon programı klasörü içinde bulunan 4 dosyayı SD karta kopyalayın

1-Cihazı çalıştırınız,cihaz çalışır durumda orjinal Navigasyon SD kartını takılı olduğu yuvadan sökünüz, 8100 navigasyon programı yazılımı yüklü olan kurtarma proğramı yüklü kartı Navigasyon SD kart yuvasına takınız.
2-Cihazı RESET butonuna basarak resetleyiniz, cihaz kapanacaktır sonra power butonuna basarak acınız,cihaz açıldıktan sonra navigasyon butonuna basınız.
3-Yükleme işlemi başlayacaktır.(2 versiyon cihazımız olduğu için 1.versiyon cihazımızda system update yazısıyla ekranda belirir ve yükleme işlemi gerçekleştirir,2.versiyon cihazlarımızda siyah ekran olarak yükleme işlemi gerçekleştirir.)
4-Yükleme işlemi bittikten sonra kalibrasyon işleminin yapılması için ekranda (+) işareti çıkacaktır,(+)işaretini ortasına dokunmatik kalemle dokunarak ekranın 4 köşesini dolaşacaktır,kalibrasyon işlemi bittikten sonra işlemi sonuçlandığını ve 30 saniyeden geriye doğru saymaya başlıcaktır ,sayma işleminin bitmesini beklemeden 25,26 saniyede ekrana 1 kez dokununuz ekranda navitech navigasyon ekran resmini göreceksiniz,daha sonra cihazı tekrar resetleyiniz, cihaz kapalı konumdayken navigasyon yuvasına taktığımız GPS LOADİNG program SD kartını sökünüz.
5-Cihaz kapalı konumdayken cıhaza ait olan navigasyon kartını takınız power butonuna basarak cihazı çalıştırınız. Hayırlı olsun kurtuldunuz...

Son düzenleme:

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=8282]zavarona[/MENTION] Bilgilendirme için teşekkürler.

Teşekkürler bilgiler için, bu gün yalovadaki servise gittim, benden 150 lira para istedi, sorun nedir dedim yazılım çökmüş tüm cihazın yazılımını silip tekrar yükleyecekmiş, bende anlattığı hikayeye inanmadım 100 lira vereyim dedim kabul etmedi, 5 dakikada adamın alacağı paraya bak sokaktan topluyoruz ya..

Sizin dediğiniz sys içeriğinde 3 satır yazı kodlar var bunların hangisini ne olarak değiştirmem lazım bilginiz varmı.

Tüm başlığı okudum sanırım bu NX-214F cihaz herkeste sorunlu bende aracı yeni aldım ilk sahibinden hiç GPS i kullanmamış çalışmayınca ilk sahibi öyle kalmış içinde SD card mevcut alttaki resimlerdeki gibi dosyalarda var bunu kendi sitesindeki tolbox ile güncelledim ama değişen birşey yok GPS e tıkladığımda loading de kalıyor bunu düzeltebilmem için önerisi olan varsa sevinirim. 2 GB lik orjinal SD kartta 494 MB içerik mevcut..

djqa50eaku777iu2i.png

djqa5d98z82iopynu.png

device.nng ve shell.ini dosyaları lazım bi yere yükleyebilirmisin.. bende eksik.. hatta shell.ini dosyası önemli.. dosya yolunu onunla gösteriyoruz.. shell.ini içeriğide yetebilir..

navitech nx series tüm cihazlar için çözümü şimdi yazıcam.. denendi. herşey başarılı bir şekilde çalışıyor..
gps loading de kalan cihazlar @zavanora arkadaşın verdiği format dosyası ile cihazlarını normal navigasyon ekranı gelme durumuna getirsinler..
herhangi silinmiş yada bozulmuş sdcard olanlar yeni sd card larını alıp içinde sadece mobil navigator klasörü bulunucak biçimde ayarlasın.. yani sdcardınızı toolbox bağlayıp günceleme alabilicek konuma getirebiliosanız işlem yarı yarıya çözüldü demektir..
şimdi bizlerden istedikleri paranın ana noktasını anlatayım.. yok kart kilitli yok lisanslı..alayı yalan dolan.. yapmanız gereken tek şey sdcard ın anadizininde shell.ini dosyası olması..

ben format dosyasındaki shelle dosyasını inceledim..
içerik aynen şöyle idi..
\SDMMC\RtNavi.exe

sdcard ismini sdmmc olsun.. 1.kural..
olması gereken shell ini içeriğide şöyle olucak

\SDMMC\MobileNavigator\nngnavi.exe

yeni basitçe diğer cihazlara menü içinde haritanın yolunu gösterirken biz bunu ana dizinde shell.ini dosyası ile yapıyoruz..
yani bu mantıkda değişik harita programlarını (wince) shell.ini dosyasını düzenleyerek yapabilir..

kolay gelsin iyi çalışmalar diliyorum.. 1 satırlık dosya için de 100-200 lira isteyen firmalarıda kınıyorum..

Geri