Nazli calisma

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugun sabah aracla biryere gidecektim bindim calistirmak icin kontagi cevirdim fakat onceden bir sefer alan arac basladi giygidilamaya neyse biraz zorladim calisti.Gidecegim yere geldim biraktim aksam yine evime gelicem calustirmaya kalktim sabahkinin aynisi oldu.Biraz zorladim aldi sonrasinda acaba benzinde pislikmi var diyerek dip gaz yaptim fakat devir ibresi 4000 devirden yukari cikmiyor.Bu durum devir kesiciylemi alakali acaba.Arac 2019 premium model yanitlarinizi bekliyorum

Aracınız
Civic FC5 2018
Park halinde devir 4000 i geçmiyor fc5 kasalarda ,zaman zaman LPG li araçlarda bu tarz sorunlar yaşanıyor, sattığım 2018 de yaşamıştım belli aralıklarla, aldığım 2020'de de bir kez yaşadım,diğer gruplarda yaşayan çok arkadaş var aynı şekilde,sorun LPG kaynaklı,bazen tek marşta almıyor,site içerisinde bunlarla ilgili bir çok konu var, arama bölümüne yazarsanız ulaşabilirsiniz.

Aracınız
Civic FD6 2011
Hocam araç kaç binde? Subap ayarıyla alakalı bi problem olabilir. Sorunun lpg ile ilgili olup olmadığını anlamak için arabayı akşamdan benzinde 2-3 dk çalıştırıp stop edin. Sabah yine zor çalışırsa lpg ile ilgili sorun yoktur diye düşünüyorum.

SM-A307FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Bugun sabah aracla biryere gidecektim bindim calistirmak icin kontagi cevirdim fakat onceden bir sefer alan arac basladi giygidilamaya neyse biraz zorladim calisti.Gidecegim yere geldim biraktim aksam yine evime gelicem calustirmaya kalktim sabahkinin aynisi oldu.Biraz zorladim aldi sonrasinda acaba benzinde pislikmi var diyerek dip gaz yaptim fakat devir ibresi 4000 devirden yukari cikmiyor.Bu durum devir kesiciylemi alakali acaba.Arac 2019 premium model yanitlarinizi bekliyorum
Park halinde devir 4000 i geçmiyor fc5 kasalarda ,zaman zaman LPG li araçlarda bu tarz sorunlar yaşanıyor, sattığım 2018 de yaşamıştım belli aralıklarla, aldığım 2020'de de bir kez yaşadım,diğer gruplarda yaşayan çok arkadaş var aynı şekilde,sorun LPG kaynaklı,bazen tek marşta almıyor,site içerisinde bunlarla ilgili bir çok konu var, arama bölümüne yazarsanız ulaşabilirsiniz.
Park halinde 4000-5000 devri geçmemesinin sebebi sorun değil.
Devir kesici mevcut ve park halinde motoru korumak için bu şekilde ayarlı :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????

Aracınız
Civic FC5 2019
Park halinde 4000-5000 devri geçmemesinin sebebi sorun değil.
Devir kesici mevcut ve park halinde motoru korumak için bu şekilde ayarlı :)

????-???-??????
????-??? ?-????-?????
????-???-????? ???????
Tesekkur ederim yanitiniz icin.Birde sunu belirteyim aracim lpg li degil

Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam araç kaç binde? Subap ayarıyla alakalı bi problem olabilir. Sorunun lpg ile ilgili olup olmadığını anlamak için arabayı akşamdan benzinde 2-3 dk çalıştırıp stop edin. Sabah yine zor çalışırsa lpg ile ilgili sorun yoktur diye düşünüyorum.

SM-A307FN cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Yanit icin tesekkur ederim birde aracim 8000km lpg yok.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
> Geçmiş olsun.
> Araç lpgli olmadığı için çözümü daha rahat olmalı.
> Ateşleme için rol oynayan ana faktörler: Akü, yakıt, hava, ateşleme, subap ayarı önem arzeder.
> Aracınız kaç kilometrede?
> Yakıt almak için yakıt lambasını hep yanınca mı alırsınız?
> Yakıt bilindik yerden mi alıyorsunuz?
> Motor sıcak iken aynı problemi tekrar yapıyor mu?

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2019
> Geçmiş olsun.
> Araç lpgli olmadığı için çözümü daha rahat olmalı.
> Ateşleme için rol oynayan ana faktörler: Akü, yakıt, hava, ateşleme, subap ayarı önem arzeder.
> Aracınız kaç kilometrede?
> Yakıt almak için yakıt lambasını hep yanınca mı alırsınız?
> Yakıt bilindik yerden mi alıyorsunuz?
> Motor sıcak iken aynı problemi tekrar yapıyor mu?

8000km yakitori surekli ayni yemeden aliyorum hic depoyu sonuna kadar kullanmadim hatta ceil courage daha gelmedi m surekli yarin ve tam depo olarak kullaniyorum.Motor sicakken olmadi hic daha dogrusu bu zorunlu bugun ilk kez yasadim sabah gorecegiz tekrar edecekmi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
8000km yakitori surekli ayni yemeden aliyorum hic depoyu sonuna kadar kullanmadim hatta ceil courage daha gelmedi m surekli yarin ve tam depo olarak kullaniyorum.Motor sicakken olmadi hic daha dogrusu bu zorunlu bugun ilk kez yasadim sabah gorecegiz tekrar edecekmi.
> Kilometreniz baya düşükmüş. Bu kadar kilometre subap ayarı bozulmaması gerekiyor.
> Marş motoru rahat bir şekilde çalışıyorsa ve ekran ışıklarınız kafasına göre yanıp sönmüyorsa aküde sağlamdır. Ama yinede basit bir ölçüm yapılabilir.
> Bujileriniz iridyum uzun süre birşey olmaz. Fakat gözle kontrol edilebilir.
> Yakıt testi için kontak çevirince elektronik benzin pompasının mekanik sesini duyuyor musunuz?
> Motora gelen yakıt borusundanda kontak açılınca benzin akması gerek. Fakat bu biraz usta işi.
> Hava için ise hatta bir tıkanıklık veya Maf sensörü yeterince hava algılamıyor olabilir mi? Aracın beynine arıza kodu taraması yapılması gerek.
> Veya çok toz toprak yollarda kullanım varsa boğaz kelebeği erken kirlenmiş olabilir mi?
> Veya herhangi bir soket vs. gevşemiş olabilir. Octavia'da başıma geldi. Sol önden sert çukura girdik. Araç stop etti sonra çalışmadı. Uzun uğraşlar sonucu benzin rolesinin soketi yerinden çıkmış gördük yerine taktık çalışmıştı. Problem basitti ama bizide akşam karanlığında perişan etti.
> Motor sıcak iken bir marş denemesi yapmanızı öneririm.

Son düzenleme:
Geri