Nazli calisma

Aracınız
Civic FC5 2019
Bugun sabah aracla biryere gidecektim bindim calistirmak icin kontagi cevirdim fakat onceden bir sefer alan arac basladi giygidilamaya neyse biraz zorladim calisti.Gidecegim yere geldim biraktim aksam yine evime gelicem calustirmaya kalktim sabahkinin aynisi oldu.Biraz zorladim aldi sonrasinda acaba benzinde pislikmi var diyerek dip gaz yaptim fakat devir ibresi 4000 devirden yukari cikmiyor.Bu durum devir kesiciylemi alakali acaba.Arac 2019 premium model yanitlarinizi bekliyorum

Aracınız
Civic FC5 2019
> Kilometreniz baya düşükmüş. Bu kadar kilometre subap ayarı bozulmaması gerekiyor.
> Marş motoru rahat bir şekilde çalışıyorsa ve ekran ışıklarınız kafasına göre yanıp sönmüyorsa aküde sağlamdır. Ama yinede basit bir ölçüm yapılabilir.
> Bujileriniz iridyum uzun süre birşey olmaz. Fakat gözle kontrol edilebilir.
> Yakıt testi için kontak çevirince elektronik benzin pompasının mekanik sesini duyuyor musunuz?
> Motora gelen yakıt borusundanda kontak açılınca benzin akması gerek. Fakat bu biraz usta işi.
> Hava için ise hatta bir tıkanıklık veya Maf sensörü yeterince hava algılamıyor olabilir mi? Aracın beynine arıza kodu taraması yapılması gerek.
> Veya çok toz toprak yollarda kullanım varsa boğaz kelebeği erken kirlenmiş olabilir mi?
> Veya herhangi bir soket vs. gevşemiş olabilir. Octavia'da başıma geldi. Sol önden sert çukura girdik. Araç stop etti sonra çalışmadı. Uzun uğraşlar sonucu benzin rolesinin soketi yerinden çıkmış gördük yerine taktık çalışmıştı. Problem basitti ama bizide akşam karanlığında perişan etti.
> Motor sıcak iken bir marş denemesi yapmanızı öneririm.

Faaliyet Ayn-ı Lezzettir...
Tesekkur ederim yanitlariniz icin bugun sorun cikarmadan calisti

Geri