Ne kadar yakıyorum ?

Aracınız
Civic FC5 2020
Ortalama hız da belirtirseniz her depo başı daha isabetli olur çünkü bu yakıt değerlerini şehir içinde mi yapıyor şehir dışında mı yoğun trafikte mi anlaşılmıyor maalesef

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler hocam, aracımı aldığımda aklımda olan bir şeydi. Yakıt alımlarının bir çizelgesini yaparak listeleme yapmak. Benim de aklımda olan bir şey liste daha ayrıntılı nasıl olabilir diye düşünüyorum. Evim Pendik'de şu an için sadece şehir içinde kullanıyorum. evim ile okulum arasında gidip geliyorum, 6 veya 7 kez Tem otoyolunda Pendik Üsküdar arasında da gittim, Dediğiniz gibi bundan sonraki alımlarında ortalama hızı da eklerim...

Aracınız
Civic FC5 2020
1612008543738.png

Bir önceki paylaşımımda bir arkadaş ortalama hızı da belirtseniz iyi olur, yakıt tüketiminde şehir içi şehir dışı belli olmuyor demişti ben de eklemiş oldum. Ölçümlerimi başından beri her yakıt alışımda A göstergesi ile yapıyorum. Genel ortalamadaki süre ve hız değerlerini de B göstergesinden yapıyorum. B göstergesini aracımı aldığımdan beri sıfırlamadım, oradaki değer başından beri üzerine eklenmiş oluyor.

Şöyle bir şey başıma geldi, araç lpg de iken varacağım yere olan uzaklığım göstergedeki değerlen fazlaydı ve yakıt bitmek üzereydi. Bende değer 0 olunca kadar kullanmaya devam ettim. 15 km kadar menzil 0 km göstererek hareket ettikten sonra aşırı rahatsız edici bir ses ile araç benzinli moda geçti. Yani lpg tam olarak bitirebiliyormuşum. Bundan öncekilerde sıfıra yaklaşınca yakıt alıyordum, artık uyarı sesi gelince kadar aracı kullanacağım.

Herkese kazasız belasız günler diliyorum...

Aracınız
Civic FC5 2020
Ekli dosyayı görüntüle 263944

Bir önceki paylaşımımda bir arkadaş ortalama hızı da belirtseniz iyi olur, yakıt tüketiminde şehir içi şehir dışı belli olmuyor demişti ben de eklemiş oldum. Ölçümlerimi başından beri her yakıt alışımda A göstergesi ile yapıyorum. Genel ortalamadaki süre ve hız değerlerini de B göstergesinden yapıyorum. B göstergesini aracımı aldığımdan beri sıfırlamadım, oradaki değer başından beri üzerine eklenmiş oluyor.

Şöyle bir şey başıma geldi, araç lpg de iken varacağım yere olan uzaklığım göstergedeki değerlen fazlaydı ve yakıt bitmek üzereydi. Bende değer 0 olunca kadar kullanmaya devam ettim. 15 km kadar menzil 0 km göstererek hareket ettikten sonra aşırı rahatsız edici bir ses ile araç benzinli moda geçti. Yani lpg tam olarak bitirebiliyormuşum. Bundan öncekilerde sıfıra yaklaşınca yakıt alıyordum, artık uyarı sesi gelince kadar aracı kullanacağım.

Hocam ellerinize sağlık. Ara ara bu tabloyu bizimle paylaşmanız çok çok iyi olacaktır. Emeğinize sağlık

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2016
Ekli dosyayı görüntüle 263944

LPG tamamen bitirmek sıkıntı yaratabilirmi
Bir kaç yerde LPG tamamen bitirince arıza lambası yandığı falan okumuştum
Benzinde iyice azalıncaya kadar kullanmak sıkıntı LPG de olabilir ama bilen birine sormak lazım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
LPG tamamen bitirmek sıkıntı yaratabilirmi
Bir kaç yerde LPG tamamen bitirince arıza lambası yandığı falan okumuştum
Benzinde iyice azalıncaya kadar kullanmak sıkıntı LPG de olabilir ama bilen birine sormak lazım

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
> Lpg azaldıkça basınç azalır. Lpg tankında ek yakıt pompası yoktur. Sadece düşük devirde sürüş yaparak biraz daha yol alınabilir.
> Lpg kullanımı esnasında benzin pompası çalışmaktadır. Bu yüzden benzin deposunun 1/4'ü dolu olması istenir. 6 ayda bir benzini bitirip yenilemek güzel olur.

Faaliyet ayn-ı lezzettir...

Aracınız
Civic FC5 2020
1613321789105.png

Son sürüşüm şehir içinde kullanım baya arttığı için tüketimim de arttı. Ortalama menzil de eklemiş oldum. Yıllık neredeyse 10bin yapıyor gözüküyorum.

Ekli dosyalar

• 1613321642995.png
    1613321642995.png
    63.8 KB · Görüntüleme: 84
Aracınız
Civic FC5 2020
Değerli arkadaşlar bir süredir paylaşım yapamıyordum. Bu corona illeti bize de uğradı, çok şükür sorunsuz atlattık. Son 2 sürüşüm sadece ev ile okul arasında yaptım, E-5'e dâhi inmedim. Dolayısıyla tüketimim de artmış oldu. Daha önce de söylemiştim B göstergesine dokunmamıştım, süre 99 saat 59 dakika da sabit kaldı. Bundan sonrakileri sürüşlerimde toplam süre ve süratimi kendim hesaplayacağım.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    57.2 KB · Görüntüleme: 103
Aracınız
Civic FC5 2019
Hocam tablo süper tek tek yazmışsın ben genelde benzini alıp bölme işlemi ile çok lafa yormadan yapıyorum şehir içi hep kullanımım ortalama 10 15 km çok değil 72 75 kuruş yakıyor benzinde aracım 1.5.rs yol bilgisayarı 100km gelende 10.1 yada 10 lt gösteriyor çok mu bilmiyorum ama benzinde bu değer bence normal daha ne olsun düşünüyorum yanlış mı acaba?

POCOPHONE F1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Elinize sağlık. Hız ortalamasının olması harika olmuş. Bu değerlere göre 30km/s için kilometrede 36 kuruş yakmak gerçekten harika.

Geri