Ne zamanlar benzinli kullanmak gerek

kara82

0
Aracınız
Arkadaslar, birkac sorum olacak. Arkadasim sifir eco otomatik aldi. Birisi demis ki ilk depo benzinde kullan sonra istedigin kadar lpg'de kullanirsin. Bu ne kadar dogru acaba? Ayrica uzun yolda benzine alinca motor biraz daha serin mi oluyor. Veya motorun yaglanmasi icin ara sira benzine almak gerekir mi?

Kit bağlantınızda bir sorun yoksa ve ve aldığınız yakıtta temiz ise ve en önemlisi araç bakımları zamanında yapılırsa sorun çıkmaz. ..ama ben bu dediklerimin haricinde ne olursa olsun uzun yollarda 50 veya 100 km benzinli kullanıyorum. ..illaki motorda faydası olur

Hakan Uzun

0
Yönetici
Ben araci aldigimdan beri
Hep lpg de kullandim arac 10 binde...benzinde kullanilabilir neden olmasin ama kullanilmazsa sahsi fikrim hic birsey olmaz şöyleki......
1- benzinde kulllanildiginda motor nasil yaglaniyor? Motorda zaten yag var..Motor dediginiz kisim yanma odasi mi?eger buyda korkmayin..
2-serinlikten kasit dogrudur lpg yuksek isi utetir, fakat civiclerde celik subop kullaniliyor kaldi ki eco araclar bunu suspanse edecek sekilde uretilmis bujisine kadar oyle...

Sent from my iPhone using Tapatalk

kara82

0
Aracınız
Ben araci aldigimdan beri
Hep lpg de kullandim arac 10 binde...benzinde kullanilabilir neden olmasin ama kullanilmazsa sahsi fikrim hic birsey olmaz şöyleki......
1- benzinde kulllanildiginda motor nasil yaglaniyor? Motorda zaten yag var..Motor dediginiz kisim yanma odasi mi?eger buyda korkmayin..
2-serinlikten kasit dogrudur lpg yuksek isi utetir, fakat civiclerde celik subop kullaniliyor kaldi ki eco araclar bunu suspanse edecek sekilde uretilmis bujisine kadar oyle...

Evet kastim yanma odasi. Eski arabam 2000 model seat cordabaydi. Ustalar, ayda bir gun benzinli bin ki yaglasin. Yoksa motorunda problemler cikar diyorlardi. Brc yuksek devirlerde benzine geciyor diyorlar onu da bilmiyorum ama sanki civic eco ve brc lpg ile hic benzinli binmeye gerek yok gibi gozukuyor. Cevaplar icin tesekkurler

Hakan Uzun

0
Yönetici
Evet kastim yanma odasi. Eski arabam 2000 model seat cordabaydi. Ustalar, ayda bir gun benzinli bin ki yaglasin. Yoksa motorunda problemler cikar diyorlardi. Brc yuksek devirlerde benzine geciyor diyorlar onu da bilmiyorum ama sanki civic eco ve brc lpg ile hic benzinli binmeye gerek yok gibi gozukuyor. Cevaplar icin tesekkurler

BİLGİ; Bahsettiginiz yuksek devirlerde benzine gecme (vsr) ozellikle servise sordum civiclerde gerek gormuyoruz o yuzden kapali dedi. Ayni soruyu derince fs otogaza (brc) ona sordum oda aynisini soylemisti.

Geri