Ön cam değişiminde sensörler

Aracınız
Civic FB7 2013
Herkese merhaba arkadaşlar. Fb7 aracımın ön cam çatladı. Bu konuda bilgisi olanlara iki sorum olacak.
1.cam değişirken mevcut yağmur sensörü sökülüp yeni cama tekrar mı yapıştırılır? Yoksa camla birlikte yeni sensör mü takılıyor?
2. kaskom hasarsızlık indirimi bozulmadan yetkili serviste orijinal cam ile değiştirebiliyor. Bu durumda hasar bilgisi tramere işlenir mi? (araç şu an hasarsız)
İşlenirse ön cam değişimi diye belirtilir mi?
Tramere işlenmiş olması aracı satarken sorun yaratır mı?

Cevaplar için teşekkürler herkese kazasız belasız hayırlı yolculuklar

Ad Soyad
Efe EFE
Aracınız
Civic FC5 2020
Hemşerim mevcut sensör sokulup yeni cama yapıştırılıyor. 2020 aracımda çatlayan ön cam için 3200 lira gibi bir hasar cam kırılması olarak tramere yansıdı. Yetkili serviste kaskodan yapılan bu değişim öncesi aracın fotoğrafları çekilip sisteme kaydediliyor. Sizde fotoğraflayın elinizde bulunsun. Hiç kimse cami çatlak bir araca binmek istemeyecektir. Hoş bu ücreti cebinden karşılasan da camın değiştiğini iyi bir eksper anlar. Serviste kayıt altında yaptırmanız daha mantıklı olacaktır. Yalnız araç bir gün boyunca serviste kalıyor.

S

Silinen üye 20336

Guest
Herkese merhaba arkadaşlar. Fb7 aracımın ön cam çatladı. Bu konuda bilgisi olanlara iki sorum olacak.
1.cam değişirken mevcut yağmur sensörü sökülüp yeni cama tekrar mı yapıştırılır? Yoksa camla birlikte yeni sensör mü takılıyor?
2. kaskom hasarsızlık indirimi bozulmadan yetkili serviste orijinal cam ile değiştirebiliyor. Bu durumda hasar bilgisi tramere işlenir mi? (araç şu an hasarsız)

Merhaba;
Geçmiş olsun.

1-) Fb7 özelinde bilgim yok ancak Ford Mondeo araçta sensörler eski camdan sökülüp yeni cama monte edildi. Sensörde hasar olmadığı için kaskonun ödemediği belirtilmişti.

2-) Cam değişim maliyeti tramere işlenir ve cam hasarı olarak görünür diye cevap vermişti Ford yetkili servisi.

Kolaylıklar ve keyifli forumlar dilerim.

Ben kendim fb 7 camı değiştim. Orjinal ve yetkili servisinde 2019 yılı ağustos ayında 5000 tl verdim. Cam ve fitilleri. Sensörleri yeni cama monte ediyorlar 6 ayda garanti veriyorlardı.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Ben kendim fb 7 camı değiştim. Orjinal ve yetkili servisinde 2019 yılı ağustos ayında 5000 tl verdim. Cam ve fitilleri. Sensörleri yeni cama monte ediyorlar 6 ayda garanti veriyorlardı.

SNE-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Sensörlerde sorun yaşadınız mı şimdiye kadar

Aracınız
Civic FC5 2019
Benim de cam çatladı yetkili servisten değiştireceğim bu hafta ben de merak ediyorum sensörler konusunu eski aracim focusda cam değişiminden sonra sensörler çalışıyordu

Hasar kaydı konusunda da servis elemanına ve sigortacıma sorduğumda cam degisimi olarak yansır fiyat olarak da 3000 3500 arası bi rakam yansır dediler

SM-A515F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Geri