Civic FB7 Ön cam kırılması

Aracınız
Civic FB7 2015
Arkadaşlar aracımı geçen sene şubat ayında almıştım. Görev yaptığım yer ardahan. Özellikle ilçe yolları mıcırlı olduğundan ön cama çok taş geliyor. Artık paranoyak oldum. İzne giderken de yine cam kırıldı ve kaskodan değişti. Asıl sorun türkiyenin en mahrum ilindeyim ve en yakın servis taa erzurumda. Git gel 500 km den fazla. Bugün olmazsa yarın ön cam yine kırılacak. Karşıdan gelen saygısız sürücüler orta şeritten basa basa geliyor ve sonuç ortada. Ne kadar yavaş gitsemde taş geliyor. Bu da benim ve ailem için sürüş güvenliği yaratıyor. Ön cam kırılmaması için nasıl bir tavsiyeniz var. Koruma bantı olabilir yada başka birşey fikirlerinizi bekliyorum

FIG-LX1 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Arkadaşlar aracımı geçen sene şubat ayında almıştım. Görev yaptığım yer ardahan. Özellikle ilçe yolları mıcırlı olduğundan ön cama çok taş geliyor. Artık paranoyak oldum. İzne giderken de yine cam kırıldı ve kaskodan değişti. Asıl sorun türkiyenin en mahrum ilindeyim ve en yakın servis taa erzurumda. Git gel 500 km den fazla. Bugün olmazsa yarın ön cam yine kırılacak. Karşıdan gelen saygısız sürücüler orta şeritten basa basa geliyor ve sonuç ortada. Ne kadar yavaş gitsemde taş geliyor. Bu da benim ve ailem için sürüş güvenliği yaratıyor. Ön cam kırılmaması için nasıl bir tavsiyeniz var. Koruma bantı olabilir yada başka birşey fikirlerinizi bekliyorum

Hocam inşaat ülkesi olduğumuz için bu tüm Türkiye’nin sorunu :)
Eski FD6mın ön camını taş isabet ettiği için değiştirmiştim, 3 yıl önce FB7ninde ön camına taş geldi değiştirdim ve geçen yıl yine taş geldi yarım cm genişliğinde iz yaptı, izi tam görüş hizamda olmadığı için böyle kalsın başka taş gelirse değiştirim diye bekliyorum :cautious:
Kısacası bu sorunuzun cevabını bende merak ediyorum :)

Aracınız
Civic FB7 2015
Murat bey teşekkür ederim güzel bir ürüne benziyor. Sanırım bu camın dağılmasını yada çatlağın büyümesini engelliyor. Aslında olabilir.
Aslında daha önce bununla ilgili yurt dışı sitelerinde araştırma yapmıştım. Pleksi ile kaplayan da var. Seffaf naylonumsu bir madde ile dıştan kaplayan da var. Ama güvenlik cam filmi cam çatlasa bile en azından büyümesini engelleyebilir. Örneğin cep telefonuna takılan kırılmaz cam filminin yaptığı gibi.
Bunu bi araştırayım.

Geri