ön kamera

sk67a

0
Ynt: ön kamera

İlave etmekte fayda görüyorum. Benim arabada 2 adet ön kamera var. Neden iki tane?

Çünkü milletçe her işi çift dikiş giderek yaparız da ondan.

Navitech yetkili servisçi başta bu kamerayı motor ızgarasındaki Honda "H" logosunun taa içine monte etti.
Ona dedim; "yahu ön kameranın yere doğru bakması lazım ki, park yerinde yerde bir beton bariyer vs. görebilelim.
Yoksa aracın önüne ve düz doğrultusuna doğru bakarsa ne işe yarar? Sonuçta ben araba kullanırken önümü
görebiliyorum; ön cama bakmayıp ta, Navitech navi cihazın ekranından arabanın önünü seyrederek trafikte
araç sürmek için almıyorum ki bu ön kamerayı."

Lafım dinlenmedi. "Yook, yook, bişeeey olmaaz, bu böyledir. Biz böyle bilirük; böyle yaparük".

Bir de bu kamera, geri vites kamerası olduğu için sol-sağ ters gösteriyordu. Beynimde görüntüyü ters çevirmekten
nevrim döndü. Sonuçta bu kamera iptal edildi. Ama Honda "H" logo delinerek monte edildiği için bu kamerayı
orada öyle bıraktık. Kamerayı söksek, motor tarafında çamur girecek, su girecek, ve saire..
Arabayı ilk satın aldığımda çömezdim; bir de 200 kaat para ödedim, hiçbir işe yaramayan orada öyle süs gibi duran
bu figüran kamera için.

Bu tecrübelerim kendime ders olmadı da, belki forumdaşlara bir fikir verebilir diye yazıyorum.
Siz siz olun, tongaya düşmeyin. Aman.

JXosHwQ.jpg

sk67a

0

Rezil rüsva izole bandı açıyorum; ortaya çıkan tablo daha da büyük bir rezaleti ortaya koyuyor.
Kablolar nasıl birbirilerine öylesine iliştirilmiş? Bugün yarın bir elektrik arızası/kısa devre olsa,
MaazAllah, hayatımız tehlikeye girer.

Çok moralim bozuldu. Dokunsan ağlayacağım. Dokunsan ağlayacağım. Hatta ağlamaya şimdi başlıyorum.
Arrrrggghhh !!!!! Resmen dağıldım.

.duv. [:-]

4RYFpXU.jpg

2xEIGKc.jpg

d7RPwVW.jpg

dqObzY6.jpg

Aracınız

Yine lehim işi gözüktü. Bizim ekiplere iş düştü.:)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[quote author=nonickname link=topic=283.msg12049#msg12049 date=1410470072]
Bugun servise gittim, projeyi soyledim, on kamera takilsin, devreye girmesi de on park sensoru ile ayni olsun dedim. OLMAZ!ONE KAMERA TAKILMAZ dediler....

Ne diyeyim, disarida elektrikcide aracimi oynatmak istemiyorum, belli ki servis de bu isi yapmak istemiyor, beni olmaz diye basindan saviyor....

Vazgectim
[/quote]

Hocam dediğiniz gibi uğraşmak istememişler, bu işi aracı bakıma götürdüğünüz zaman yaptırmayı deneyin bence o zaman uğraşırlar ;)

[quote author=Attila Khan link=topic=283.msg12055#msg12055 date=1410475693]
Hocam sizin bayii İzmir de ama burdakiler uğraşmazlar bence ama bir ara soracam 10 bin bakımdan önce :)
[/quote][quote author=Attila Khan link=topic=283.msg12055#msg12055 date=1410475693]
Hocam sizin bayii İzmir de ama burdakiler uğraşmazlar bence ama bir ara soracam 10 bin bakımdan önce :)
[/quote]

Attila hocam, ben navigasyon montajı için 150 lira verdim, navi montajı esnasında kamerayı da aradan çıkarttım, malzeme harcamadan sadece işçilik için 150 lira almak cazip gelmiş olabilir.

[quote author=dr.ersoy link=topic=283.msg12061#msg12061 date=1410507217]
park çizgileri yok hocam ama onun çok farkı olacağını sanmıyorum çünkü çizgisiz kamera daha öncede kullanmıştım. bunun görüntüsü çok bombeli geliyo bana. servis alırken takmıştı. (ayışığı)
[/quote]

Hocam kamera tesisatı çekili isterseniz işinizi görebilecek başka bir kamera ile kendinizde değiştirebilirsiniz ;)

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

[member=3]sk67a[/member] sami hocam söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum, çoğu zaman yaptırdığım bir işi beğenmeyerek üzerinden tekrar geçmek zorunda kalıyorum.

sk67a

0

[quote author=NoFeaR link=topic=283.msg12118#msg12118 date=1410537836]
[member=3]sk67a[/member] sami hocam söylediklerinize sonuna kadar katılıyorum, çoğu zaman yaptırdığım bir işi beğenmeyerek üzerinden tekrar geçmek zorunda kalıyorum.
[/quote]

Turgut arkadaşım,

Senin ön kameranın gece görüntüsünün fotosunu ekleyebilir misin buraya?
Merak ediyorum; ön kameralarımız arasında gece görüş açısından kalite farkı var mı.
:driver:

Mesela benim ön ve arka kameraların gece görüntüleri aşağıda. Arka kamera doğal olarak
Honda fabrikanın standart donanım olarak sunduğu kamera.

Ön kamero: [Ortamdaki ve etraftaki ışıklar anasını ağlatmış görüntünün. Görüntü resmen "kamaşmış".
Park çizgileri o kadar kelek ve ince ki; bu ön kamera için park çizgilerini iptal ettirsem de olur.
Park çizgilerini ön kamera için ayrıca gereksiz buluyorum. Şahsi fikrim.]

dLAQNT2.jpg

Arka kamero: [Mis kibin görüntü. 10 numero.]

mbHYSG1.jpg

[member=2]NoFeaR[/member]

Su tesisat sirasinda ozensizlik konusu....

Pek anlamam bu islerden ancak boyle tehlikle yaratacak dandik izole bantlari ozensiz iscilik...vs gibi seyleri resmi servisler yapmaz degil mi? Ben cihazimi serviste taktirdim ve komtrol etmedim isin dogrusu

sk67a

0

Turkiye hur iradeli ozgur insanlarin ulkesi.
Herkesin ustun koru is yapma ve isi yuzune gozune bulastirma ozgurlugu var.
Yetkili servisleri bu ozgurlukten mahrum edemeyiz; onlarin da haklari sonucta.
:driver:

sk67a

0

Heeç kimseya güvenmiyecaan. Kendi işini kendin yapaceen.
Hatta babana bile guvenmeyaceen. Hatta kendine bile guvenmeyeceen.
Galiba kendim bana kelek atmak niyetlerinde.
:aman:

İş başa düştü yine. Biraz lehim yapak. Kabloları bağlayak, sarmayalak.
Hayda breee.

dqObzY6.jpg
d7RPwVW.jpg

2xEIGKc.jpg
4RYFpXU.jpg

OBp35ZY.jpg
so7FhYv.jpg

XA6fcMq.jpg
MPVhVZk.jpg

SkJSZJf.jpg
Lt0xcFS.jpg

ggC8xAE.jpg