Ön konsol hakkında

tbedir

0
Aracınız
İki gündür benimde on konsoldan bir ses gelmeye başladı. Sanki on tarafa büyük bir parça Aliminyum folyo koymussunuzda titreşim yaptıkça ses yapıyor gibi. 9500km oldu. Bakıma gittiğimde baktiracam. Sendeki durumda böyle bir şey mi [MENTION=10871]wondeath[/MENTION].

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

İki gündür benimde on konsoldan bir ses gelmeye başladı. Sanki on tarafa büyük bir parça Aliminyum folyo koymussunuzda titreşim yaptıkça ses yapıyor gibi. 9500km oldu. Bakıma gittiğimde baktiracam. Sendeki durumda böyle bir şey mi [MENTION=10871]wondeath[/MENTION].

GT-I9500 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Evet benimkide ayni sekilde o citadan geliyor airbagden titreme geldigi zaman ona bastiriyorum ve ses kesiliyor normalde birsey yok ama hafif bastirdigim zaman arada baya bosluk olusuyo bulasik sungeri konacak kadar servise gittigim zaman gostercem bende

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
[MENTION=7039]tbedir[/MENTION] bende de bu dediğiniz alüminyum folyodan çıkan sese benzettiğiniz ses var sanki bu folyaya ya da bir poşetin çıkardığı çıtırtı gibi bir ses bir kaç sefer serviste belirttim ama bulamadık dediler bayadır bende bundan şikayetçiyim konsolun içinden geliyor gibi ancak nereden geldiğini bir türlü tespit edemedim...

Benim de ön konsoldan sıfır aldığımdan beri inanılmaz ses geliyor özellikle o açıklık dediğiniz yerlerden. ara tatilde servise götürüp komple söktüreceğim sanırım. bir de ön iki kapıdan trim sesler geliyor.

Aracınız
Benimde ön konsolda aynı ses var özellikle bozuk yolda bi cızırtı var ben anlamdım aldığımdan beridir var daha bin km yeni gördüm ne olduğunu çözen olursa buraya yazarsa seviniriz

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Benim aracımdada vardı ön konsoldan derinlerden gelen bir trim sesi.farklı illerdeki farklı ustalara gösterdim.sorunun çok daha büyük olduğu ortaya cıktı. Ekranı sökerek testlere cıktık ustalarla. Honda kronik bir sorunu varmış eski kasalardada olan fc5 tede çözmedikleri.bu ses klima paletinin klepsinden geliyor dedi ustalar.test esnasındada buraya bastırıp sesi elle kestiler.ancak bunun yapılması için Konsolın Tamamen sökülmesi gerektigini bunu honda ya ilettiklerini bülten cıkacagını onu bekletiklerini söylediler.tüm konsolu söküp takmak zaten her yeri iyice oynatacak aslada fabrıka gibi olmayacak denildi sifahen...

Bu baslıkta benzer sorun yasayıp ta sorunu çözülmeyen arkadasların bilgisi olsun böyle birşeyde var.bu özellikle bozuk yolları olan illerden hondaya giden bir şikayetmiş denildi.sonuçta herseyi yapıp sorun çözülmesse buraya baktırın derim.aracım 2017 exe lpg ayrıca.

Bu baslıkta benzer sorun yasayıp ta sorunu çözülmeyen arkadasların bilgisi olsun böyle birşeyde var.bu özellikle bozuk yolları olan illerden hondaya giden bir şikayetmiş denildi.sonuçta herseyi yapıp sorun çözülmesse buraya baktırın derim.aracım 2017 exe lpg ayrıca.
Ben aracı 10 aydır kullanıyorum ve 8 ayı trim sesleri ile uğraşmakla geçti. Size çok samimi söylüyorum 5 kere servise soktum. Şu an kendim arabanın ön konsolunu 10 dakikada sökebiliyorum.
Arabanın parçalarının birbirine sürtmesinden ses geliyor ancak esas can sıkıcı sesler:
Konsolun sol tarafında diz üzerindeki muhafazayı sökünce altta ve ortada iki vida görecekseniz . Bende onlar gevşemişti.
Gösterge siperliğinin altında gps modülününün yanındaki vida boşa dönüyordu
Multimedya ekranını tutan iki tane iri vida ve pullar var. Sağ taraftaki boşa dönüyordu.
Sağ ayağınızın üzerine denk gelen yerde hava sensörü borusu 2000 devirlerde titreşim yapıyordu.
Ve en önemlisi sol havalandırma ızgarasının altında bir noktaya denk gelen, aracın göğsünü aracın iskletine bağlayan sol taraftaki kocaman vida ve pulu hiç sıkılmamıştı. Bunu bulmak tam 7 ayımı aldı.
Her çukurdan geçişte sol taraftan içerilerden ses geliyordu.
Bu yazıyı okuyan arkadaşlar trim sesinden şikayetçi iseniz ilk başta gelen sesin plastik sürtünmesi mi yoksa iki demirin birbirine çarpma sesi mi olduğuna çok dikkat edin. Yoksa hayatta doğru noktayı bulamazsınız

SM-N950F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=10329]Duman efendi[/MENTION] Paylaşım için teşekkürler.

Geri