Ön tampon kamera - yeniden montaj - sil baştan - kendi işini başkasına bırakma

sk67a

0
Ynt: Ön tampon kamera - yeniden montaj - sil baştan - kendi işini başkasına bırakma

Ynt: Ön tampon kamera - yeniden montaj - sil baştan - kendi işini başkasına bırakma

>>Ama arka camda film de var verim %40 etkiler mi supheliyim.
>>
>>Yani biraz da cevremden cok tepki aliyorum bu panellerden dolayi :)
>>
>>Suan icin cevremden cok tepki aldim :)
[member=296]Smoch[/member]

çevrenden neden tepki alıyorsun? problem nedir? burada sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanmaya çalışıyoruz.
tepkiler umarım pozitiftir.
:driver:

ben eski cam filmlerini komple söktürdüm. ne idüüü (idiğü) belirsiz Tayvan (vay hayvan) veya Çin malı no-name markaydı.

Atatürk 2. kısım Maslak sanayiye gittim; adam gibi Amerikan Llumar marka film kaplattım bütün camları.
hepsi en açık kıvam 1 numero.
bu şekilde güneş paneli şarj performansı arttı.

eski filmlerde arka camlar zindan karanlığı şeklinde 2 numero idi. paneller doğru dürüst güneş almıyordu.

yani cam filmleri biraz önemli.

1 numero yetiyor da artıyor. daha koyusuna benim ihtiyacım yok.

sk67a

0

[quote author=Smoch link=topic=728.msg13025#msg13025 date=1411635490]
Sami hocadan alkış aldıysak tamamdır bu iş :)

Komple takıp çalıştırma işlemi aşağı yukarı 3 saatimi aldı.

Satın aldığım kamera öyle özenerek seçtiğim bir ön kamera değildi. Sadece ön kamera olsun yeter dedim. IR Led falan da yok fakat gelen ürün gerçekten fiyat performans olarak tatmin edici. En azından arka kameradan daha iyi hemde 13 USD gibi komik bir rakama (http://www.aliexpress.com/snapshot/6220882472.html)

Yalnız ön konsolu açarken aracınıza zarar vermemek için şu araçlara ihtiyaç duyabilirsiniz. (http://www.aliexpress.com/snapshot/6252375817.html)

[/quote]

Yahu bu senin aliexpress'den satın aldığın 13 USD kamera benim kullandığım kameraya (dış görünüş) olarak çok benziyor.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6220882472.html

Benim kameranın gece görüş özelliği rezil.

Peki senin kameranın iç aksamında ne ola ki daha iyi gece görüş özelliği meydana geliyor?

Naaaasıl oluyor da oluyor?

Şaşırtıcı. Allah Allah.

Smoch

0

[quote author=sk67a link=topic=728.msg13056#msg13056 date=1411660682]
Yahu bu senin aliexpress'den satın aldığın 13 USD kamera benim kullandığım kameraya (dış görünüş) olarak çok benziyor.

http://www.aliexpress.com/snapshot/6220882472.html

Benim kameranın gece görüş özelliği rezil.

Peki senin kameranın iç aksamında ne ola ki daha iyi gece görüş özelliği meydana geliyor?

Naaaasıl oluyor da oluyor?

Şaşırtıcı. Allah Allah.

[/quote]

Valla hocam tip olarak cogu ayni ama bizim arka kameradan ustun oldugu cok net fark ediliyor.

Ben daha onceden yine ayni tip kamera kullandim onla da kiyasladim.

Ama tabi 8 mp goruntu vermiyor. Kayit ozelligi olmadigi icin suanki goruntu kalitesi bana yetti. Ben sadece onumde cisimle mesafeye bakmak icin kullaniyorum.

Smoch

0

[quote author=sk67a link=topic=728.msg13055#msg13055 date=1411660209]
>>Ama arka camda film de var verim %40 etkiler mi supheliyim.
>>
>>Yani biraz da cevremden cok tepki aliyorum bu panellerden dolayi :)
>>
>>Suan icin cevremden cok tepki aldim :)

çevrenden neden tepki alıyorsun? problem nedir? burada sürdürülebilir enerji kaynaklarını kullanmaya çalışıyoruz.
tepkiler umarım pozitiftir.

ben eski cam filmlerini komple söktürdüm. ne idüüü (idiğü) belirsiz Tayvan (vay hayvan) veya Çin malı no-name markaydı.

Atatürk 2. kısım Maslak sanayiye gittim; adam gibi Amerikan Llumar marka film kaplattım bütün camları.
hepsi en açık kıvam 1 numero.
bu şekilde güneş paneli şarj performansı arttı.

eski filmlerde arka camlar zindan karanlığı şeklinde 2 numero idi. paneller doğru dürüst güneş almıyordu.

yani cam filmleri biraz önemli.

1 numero yetiyor da artıyor. daha koyusuna benim ihtiyacım yok.

[/quote]

Peki hocam asagi yukari % kac etkiliyordu eski filmler?

sk67a

0

[quote author=Smoch link=topic=728.msg13058#msg13058 date=1411661114]
Peki hocam asagi yukari % kac etkiliyordu eski filmler?
[/quote]

%50, belki de %60. zindan karanlığı demek 2 numara film. neydi o öyle. aman aman.

sk67a

0

[quote author=Smoch link=topic=728.msg13057#msg13057 date=1411661039]
Valla hocam tip olarak cogu ayni ama bizim arka kameradan ustun oldugu cok net fark ediliyor.

Ben daha onceden yine ayni tip kamera kullandim onla da kiyasladim.

Ama tabi 8 mp goruntu vermiyor. Kayit ozelligi olmadigi icin suanki goruntu kalitesi bana yetti. Ben sadece onumde cisimle mesafeye bakmak icin kullaniyorum.

[/quote]

honda'nın arka kamerası gayet iyi bence. gece görüşü de güzel. arka kamera kötü değil ki.

kötü olan benim şu anki ön kameram.

Smoch

0

[quote author=sk67a link=topic=728.msg13053#msg13053 date=1411659960]
o da neeee?? deri döşeme... vaayyyysszzz.
araban artiz gibi. [member=296]Smoch[/member]

renk de güzelmiş haaa. hoşuma gitti. hem de delikli deri. terletmesi daha az olur. kafalığın önündeki yastık mı o?

:D :driver: :aman:
[/quote]

Kiremit rengi sectim biraz farkli olsun istedim

Yastiklar dahil degildi onlar benden hocam :D

sk67a

0

deri koltuğu anlat biraz. nerede yaptırdın. ne kadar mal oldu. yazın terletir mi. o yastık nedir. sırt için mi yoksa baş dayama için mi.

sk67a

0

[quote author=Smoch link=topic=728.msg13061#msg13061 date=1411661942]
Kiremit rengi sectim biraz farkli olsun istedim

Yastiklar dahil degildi onlar benden hocam :D
[/quote]

öndeki deri koltukların da fotosunu ekle bari. onlarda da delikli mi deri. görelim. bilelim.
maliyet nedir?

Smoch

0

[quote author=sk67a link=topic=728.msg13062#msg13062 date=1411661970]
deri koltuğu anlat biraz. nerede yaptırdın. ne kadar mal oldu. yazın terletir mi. o yastık nedir. sırt için mi yoksa baş dayama için mi.
[/quote]

Bir sonraki bulusmaya katilmaniz icin resimleri eklemiyorum hocam :)

Biraz merak edin belki bir sonraki bulusmada sizinle tanisabiliriz :)

Geri