ötv indirimli araç alimi için engelli raporu vasi karari

merhaba arkadaşlar. ötv indirimi için engelli raporu alan arkadaşlar varsa sorum olacak.. raporda vasi gereklidir diye bir ibare var mı?

6055P cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Araçı alacak kişinin akıl sağlığı yerindeyse vasi kararı istenmiyor diye biliyorum

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
raporda vasi gerekli diye bir ibare oluyor mu onu merak ettim. forumlarda farklı farklı şeyler yazıyor. iş vasi olayına kalırsa işimiz yaş gözüküyor, baya zormuş. mahkeme işleri vs..

Hastanın raporunda %50 oranından fazla zihinsel yada psikolojik engel belirtilmişse vasi kararı olmadan araç alınamıyor.

ywzckr

0
Hocam yeni yasalarla ne zaman çıktı bilmiyorum ama demans (alzheimer) veya zihinsel engelli statüsü işaretlenmişse trafik vasi kararı lazım deyip gönderir seni. Bendede %94 rapor var ama alzheimer var dedikleri için aracı almak için bayağıdır uğraşıyorum. Nisan 18 de duruşmam fetö davaları yüzünden 3bucuk aya verdiler duruşmayı normalde en fazla 2 aya biten davayı. Tavsiyem vasi kararı gerekirse, küçük ilçelerde ikametgah göstermen yoksa hakimin takdir yetkisine kalırsın o kadar uğraşıp araç alımına izin vermez uğraşmaya devam edersin. Başvurmadan önce engellinin ikametinin bulunduğu sulh hukukun özel kalem memuruna sor hakim bunlara sıcak bakıyor bakmıyor diye söyler sana zaten.

Ayrıca engellinin raporu süreli ise rapor süresinin son 6 ayı içerisinde araç alamıyorsun. Detaylı bilgi için trafik şube müd. veya vergi dairesine gidebilirsin.

cevaplar için çok teşekkürler arkadaşlar. koşturmacadan dönüş yapamadım. neyseki vasi istemediler, noter işkemlerini hallettim.

Hocam yeni yasalarla ne zaman çıktı bilmiyorum ama demans (alzheimer) veya zihinsel engelli statüsü işaretlenmişse trafik vasi kararı lazım deyip gönderir seni. Bendede %94 rapor var ama alzheimer var dedikleri için aracı almak için bayağıdır uğraşıyorum. Nisan 18 de duruşmam fetö davaları yüzünden 3bucuk aya verdiler duruşmayı normalde en fazla 2 aya biten davayı. Tavsiyem vasi kararı gerekirse, küçük ilçelerde ikametgah göstermen yoksa hakimin takdir yetkisine kalırsın o kadar uğraşıp araç alımına izin vermez uğraşmaya devam edersin. Başvurmadan önce engellinin ikametinin bulunduğu sulh hukukun özel kalem memuruna sor hakim bunlara sıcak bakıyor bakmıyor diye söyler sana zaten.

evet zihinsel işaretli değildi bizde, şansımız o oldu.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Geri