ÖTV Muaf Araç alanlar bayilere fazla para ödüyor.

Aracınız
Civic FC5 2021
Merhaba arkadaşlar bursadan ötv muaf honda araç alanlar var mı?
ÖTV indirimini hesaplarken bilerek fazla para alınıyor. Kesin bilgi bu.

Ben dava açmaya hazırlanıyorum. Bursa dan veya civardan katılmak isteyen var mı?

Aracınız
Civic FC5 2021
Aracınız
Siz aracın ötv'sinden muafsınız, ekstraların vergisini düşürerek yanlış hesap yapıyorsunuz.

Aracın ham fiyatına uygulanan ötv'yi ödemezsiniz sadece.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Civic FC5 2021
Siz aracın ötv'sinden muafsınız, ekstraların vergisini düşürerek yanlış hesap yapıyorsunuz.

Aracın ham fiyatına uygulanan ötv'yi ödemezsiniz sadece.

Merak etmeyin hesaplması çok basit. Matematik evrenseldir. 4 işlem bilen herhangi biri hesaplayabilir.

Sizin dediğiniz gibi ekstraları düştükten sonra hesap yapılırsa fiyat daha da düşük çıkıyor.

Birçok kişi sizin gibi düşündüğünden hesp yapmaya çekindiğinde. Onlarda bu işi yapıyor.

Bu durumu zaten kendileri de kabul ettiler. Başta onlarda sizin dediğiniz yoldan yürüdüler. Hesap makinası cambazlığı yaptılar ama yemeyince Şimdi başka şekilde kıvırmaya çalışıyorlar. En son tamm biz 318 dedik ama ötv muaf olanlara 318 ve vermiyoruz 328 e sayıyoruz çünkü ötv muafta honda bize pirim vermiyor.

En sonundada istediğimize istediğimiz fiyata satarız. Serbest piyasa dediler.

Aracınız
Ben hesap yapmaya çekinmem. Adaletli olurum. Kendime gelince, çıkarım için adaleti bırakmam.

Aksesuar hediye ise sözüm yok ama 318bine aksesuar dahilse, 318den aksesuar parasını düşüp ötv'yi öyle hesaplayın.

Devleti vergi kaybına uğratmaktan başka birşey değil zaten bu ötv indirimi saçmalığı. Vergi ya vardır ya yoktur. Kişi ayrımı yapmak adaletsizliktir.

Dedikleri gibi, ADALET BU ÜLKEDE SADECE KADIN ADIDIR.

Aracınız
Civic FC5 2020
Engelli bireyi olanlarda ÖTV alınmamasını destekliyorum kolay değil öyle özürlü birisine bakmak ki engel kelimeside şaçma neye engel kardeşim neyse bu mevzu ya girmeyeceğim özürlü yakını olupta bunu fırsata çevirenlere karşıyım devlet iyi bir şey yapıyor bizim halk sahtekarlık peşinde yalan yere raporlar aracı engelli vatandaş için değil kar maksatı ile alıyorlar yada onun hizmeti için değilde kendi işlerine göre kullanıyorlar aslında tek bir cümle yetiyor bunu açıklamaya NASIL olursanız öyle yönetilirsiniz biz kendimizi düzeltmedikçe ne adalet olur ne hak vesselam

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Engelli bireyi olanlarda ÖTV alınmamasını destekliyorum kolay değil öyle özürlü birisine bakmak ki engel kelimeside şaçma neye engel kardeşim neyse bu mevzu ya girmeyeceğim özürlü yakını olupta bunu fırsata çevirenlere karşıyım devlet iyi bir şey yapıyor bizim halk sahtekarlık peşinde yalan yere raporlar aracı engelli vatandaş için değil kar maksatı ile alıyorlar yada onun hizmeti için değilde kendi işlerine göre kullanıyorlar aslında tek bir cümle yetiyor bunu açıklamaya NASIL olursanız öyle yönetilirsiniz biz kendimizi düzeltmedikçe ne adalet olur ne hak vesselam

SM-A715F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Aslında benim kasdetmek istediğimde tam olarak bu.

Ancak unutulmamalıdır ki ÖTV denilen şey "yalnızca 1 kere alınacak" yalanıyla yıllardır vatandaşın sırtında yüktür.

Aracınız
Civic FC5 2021
Ben hesap yapmaya çekinmem. Adaletli olurum. Kendime gelince, çıkarım için adaleti bırakmam.

Aksesuar hediye ise sözüm yok ama 318bine aksesuar dahilse, 318den aksesuar parasını düşüp ötv'yi öyle hesaplayın.

Devleti vergi kaybına uğratmaktan başka birşey değil zaten bu ötv indirimi saçmalığı. Vergi ya vardır ya yoktur. Kişi ayrımı yapmak adaletsizliktir.

Dedikleri gibi, ADALET BU ÜLKEDE SADECE KADIN ADIDIR.

Bence bu devleri en çok kayba uğratan şey bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar.

Hakkında bilgi sahibi olmadığın şeylerle ilgili fikir beyan edip saçmalamamanı tavsiye ederim.

Engelliden alınmadığında devlete gelir kaybı, senden alındığında vatandaşa yük öyle mi?

Mesajımı bir daha okursan içeriğinde seni alakadar eden fikrini soran birşey olmadığını göreceksin. Ötv muaf araç aldın mı? Cevabın hayırsa lütfen birdaha yazma. Sana fikrini soran olmadı.

Geri