Civic FC5 Özel plaka

Çocuklarımın baş harfini aldım.33....60 Mersin'de yaşıyorum aslen tokatliyim...benim için özel plakama 200tl verdim 2020 temmuzda

Redmi Note 9 Pro cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
2017 ye kadar böyleydi hocam

Yeni sistem de farklı şehirde ikameti olan bir kişiye satmadığınız sürece araç üstünde gider.

2014 yılında aldığım plakayı sizin söylediğiniz şekilde 2016 da FB7 ye aktardım.

2019 yılında FB7 yi aynı şehir ikametli kişiye satarken araç üstünde gitti.
Şehirdışından biri alsaydı, plakam için yeniden bağış yapmam gerekecekti.

Artık her seferinde bağış yapmak gerekiyor.
Misal ben İstanbul' dayım ve İstanbul' da birine aracı satacaksam plakamı boşa düşüremiyorum.
Aynı şehir satışlarında plaka değişikliği ile satış yasaklandı.

Şehirdışından birisi alacaksa anlaşıp örneğin Sivas'a satacaksam 58 olarak değiştirilmesini, bu sayede benim plakanın boşa düşeceğini, tekrar emniyete bağış yaparak kendime opsiyonlanacağını belirtiyorum.

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)
Hocam artık bu şekilde ise kötü olur bizim için.
Ben noterde satış anında plaka bende kalacak şekilde satış yapılıyordu ve 1 ay bana rezerve bekliyor, 1 ay sonunda herhangibir araca eşleştirilmezse havuza düşüp başkasına satılıyordu.
Demek ki değişti işler. Üzüldüm şuan, demek aracı mecbur başka şehre satıp yeniden bağış yapmak gerekecek.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Özel plaka için emniyetin elinde hazır olan harflendirmeden bahsedilir. Birde ikamet ettiğiniz muhite ait olan kayıt ile sınırlıyorlar. Buna ne çok kızmıştım. Harf seçiyorsun var diyor, fakat farklı ilçe plakasına ait diyor. Fiyatlandırma için ise en çok tutulan ve istenen harfler yüksek fiyatlı oluyor. Futbol takımları ve siyasi plakalar gibi. Kendi aracım için harfte karar kıldım. Sonra rakamlardan 29 ve 01 vardı. İkisi arasında 2 kat fiyat farkı çıktı. Allah insaf versin dedim.
Buda işin latifesi olsun. :)20210216_224902.jpeg

Geri