Civic FC5 Özel plaka

Aracınız
Civic FC5 2020
Hocam benimkide özel plaka. 2016 da almıştım.
Özelliği araç satılsa bile plaka sizde kalıp 1 ay süre tanınarak yeni araca geçirmeniz gerekiyor. Bende satarken vermeyeceğim ve ömür boyu kalcak gibi.
Satmaktan ziyade belkide anısı kalır, çocuklara kadar gider.

SM-G930F cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
2017 ye kadar böyleydi hocam

Yeni sistem de farklı şehirde ikameti olan bir kişiye satmadığınız sürece araç üstünde gider.

2014 yılında aldığım plakayı sizin söylediğiniz şekilde 2016 da FB7 ye aktardım.

2019 yılında FB7 yi aynı şehir ikametli kişiye satarken araç üstünde gitti.
Şehirdışından biri alsaydı, plakam için yeniden bağış yapmam gerekecekti.

Artık her seferinde bağış yapmak gerekiyor.
Misal ben İstanbul' dayım ve İstanbul' da birine aracı satacaksam plakamı boşa düşüremiyorum.
Aynı şehir satışlarında plaka değişikliği ile satış yasaklandı.

Şehirdışından birisi alacaksa anlaşıp örneğin Sivas'a satacaksam 58 olarak değiştirilmesini, bu sayede benim plakanın boşa düşeceğini, tekrar emniyete bağış yaparak kendime opsiyonlanacağını belirtiyorum.

2016 - FB7 - Modulo
2018 - FC8 i-DTEC - Mugen
2020 - FC5 - Turbo & Mugen Melez :)

Aracınız
Civic FC5 2020
Özel plaka alan arkadaşlar ne kadar bağış yaptığını söyleyebilir mi acaba?

Aracınız
Civic FK7 HB 2019
Bu soruya kendiniz cevap verin. Siz olsanız bir Araç alırken plakası özel diye fazladan birkaç bin TL verir miydiniz.
Ben hayatta vermem.

Aracınız
Civic FC5 2020
Ağustos aynıda aracı alırken emniyette MUR-MRT için 10bin tl, MRA için 5000tl bağış istediler. Almadım doğal olarak :)

seckins33

0
Yönetici
Aracınız
Civic FC5 2019
Kendi adıma konuşuyorum, hiçbir güç bana hangi harf grubu olursa olsun (benim için bir istisna dışında) plakaya extra ücret ödetemez.? Bahsettiğim istisna ise "ABD" harf grubudur. Olaki bir gün araç alımımda bu grup denk gelirse, almamak için üzerine para verebilirim. Bu ülkede ABD harf grubunun verilmesi gerçekten hiç hoşuma gitmiyor.

Geri