Civic FC5 özel servis mi yetkili servis mi

Merhaba 2018 Civic elegance otomatik aracımın 30000 kilometre bakımı geldi yetkili servisinden 1850 TL fiyat aldım Kocaeli'de bulunan ENB özel servis 650 TL fiyat verdi aracı garanti'den çıkartıp özel serviste bakım yaptırmayı düşünüyorum konuyla ilgili fikir verebilirmisiniz

Aracınız
Civic FD6 2010
Aradaki fiyat farkı çok fazla. Acaba standart bakım dışında işlemlerde mevcut mu bakmak lazım. Şanzıman yağı, firen hidroligi vs. Eğer sadece standart yağ bakımı için ise ve yakın zamanda satmayı düşünmüyorsan orjinal parçalarla dışarda yaptırman mantıklı. Ama ekstra işlemlerde varsa ve yakın zamanda satmayı düşünüyorum yetkili serviste bakım yaptırmak en mantiklisi

RMX2170 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FC5 2020
Şanzıman yağını yetkili servisde, geri kalan herşey için özel servise gidin bence..... 30.000 km zaten yapmışınız. aradaki fiyat farkı uçurum.

şahsen bende 30 bin km den sonra yetkili servise gitmeyi keseceğim.

Aradaki fiyat farkı çok fazla. Acaba standart bakım dışında işlemlerde mevcut mu bakmak lazım. Şanzıman yağı, firen hidroligi vs. Eğer sadece standart yağ bakımı için ise ve yakın zamanda satmayı düşünmüyorsan orjinal parçalarla dışarda yaptırman mantıklı. Ama ekstra işlemlerde varsa ve yakın zamanda satmayı düşünüyorum yetkili serviste bakım yaptırmak en mantiklisi

Motor yağı hava filtresi polen filtresi Bir de fren hidroliği değişecek şanzıman yağını geçen sene değiştirmiştim zaten yani bu bakım standart periyodik bir bakım olacak 1850 TL fiyat biçiyorlar servisler gerçekten şaşırmış

Aracınız
Civic FD6 2010
şanzıman yağını serviste değiştirin geri kalan herşey özelde orjinal parçalarla değiştirin o kadar para vermeye ne gerek var. Zaten her şey ateş pahası olmuş.

Aracınız
Civic FC5 2017
şanzıman yağını serviste değiştirin geri kalan herşey özelde orjinal parçalarla değiştirin o kadar para vermeye ne gerek var. Zaten her şey ateş pahası olmuş.

güzel yazmışsınızda orjinal periyodik bakım parçalarını nereden bulacağız. bildiğim kadarıyla yetkili servis dışında başka yerde satılmıyor.

Aracınız
Civic FD6 2010
Yetkili serviste satılıyor yada muadili bulunabilir. Servis sadece malzemeden değil işçilikten de baya fiyat koyuyor o yüzden dedim.

Aracınız
Civic FC5 2017
Öncelikle orijinal yedek parça ne demek onu sorgulamak lazım. Honda yağ filtresi olarak purflux kullanıyor. Ben örneğin Mann W610/6 modelini kullanıyorum. Şimdi ben yan sanayi mi kullanmış oluyorum? Ne yazık ki piyasada böyle bir algı var. Her otomobil üreticisinin anlaştığı markalar var bunları orijinal diğerlerini yan sanayi diye nitelendirmek yanlış. Yağ olarak da her bayii farklı kullanıyor. Po, castrol vs vs. Orijinal diye servisin itelediği yağın markası da idemitsu. Şimdi Motul'dan veya liqui moly'den daha mı kaliteli? Önemli olan bu tür malzemelerin sahte olmaması.

Geri