On tekerden gelen uğultu sesi hakkında..

Aracınız
Arkadaşlar ilçede oturduğum için servis ve sanayi ve parça sıkıntısı çekiyoruz zaman zaman. Aracın ön tekerinden bir uğultu geliyor. Uğultu bir metalin başka bir metale sürtme sesi seklinde. Bugun sanayide ustaya verdim dinlesin diye rulman bilyasından dedi. Tekeri hava kaldırdı ve dinledi. Ses duyamadık. Bilyadan değil dedi. Tekrar bindik baktık. Uğultu hızlandıkça artıyor. Kesinlikle bilyadan dedi. Değiştirmek gerek diyor. Sizce başka bir sebebi olabilir mi. Bu arada uğultu yeni yeni başladı ve aracı titretiyor. Koltuklarına kadar titreme hissediliyor. Birde orjinal rulman bilyasının markası nedir acaba

Aracınız
Carsamba gunu serviste bilya değişecek benimde. Markasını bilmiyorum ama 1018t tanesinin fiyatı.. Ewet aynen ses bilya sesi teker havada donunce hafif titreme oluyo. Hızlanınca uğultu artıyor.

F3111 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Anlattıklarınıza göre ön bilya sesi. Benim tavsiyem bu şekilde asla uzun yola çıkmayın!

Faaliyet ayn-ı lezzettir.

Aracınız
Bende bir haftadır bu ses ile aracı kullanıyorum. Servis hiçbir sıkıntı olmayacağını, yoksa aracı teslim etmeyeceklerni soylediler. Suan ki arac larda kitleme yada aks kırma gibi sıkıntıların olmayacağını ozellikle belirttiler. Hatta aracıma 150km hızla gittim uzun yok yaptım Br problem olmadı cok sukır

İsmail Beşiroğlu

Super Moderator
Yönetici
Ad Soyad
İsmail Beşiroğlu
Aracınız
Civic FB7 2016
Carsamba gunu serviste bilya değişecek benimde. Markasını bilmiyorum ama 1018t tanesinin fiyatı.. Ewet aynen ses bilya sesi teker havada donunce hafif titreme oluyo. Hızlanınca uğultu artıyor.

Şurada OEM olarak 800'e satılmakta. Aynısı ise sadece parçayı buradan alıp işçiliğe para ödeyebilirsiniz.

diğer teker rulmanları:

Aracınız
Çok pahalı internette 200 e falan da var ama nasıl olur bilmiyorum..

SNE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aracınız
Takım almaya gerek var mı tornacı bilyayı çıkartıp yenisini çakar. Servise dünyanın parasını vermeye gerek yok

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Bende bir haftadır bu ses ile aracı kullanıyorum. Servis hiçbir sıkıntı olmayacağını, yoksa aracı teslim etmeyeceklerni soylediler. Suan ki arac larda kitleme yada aks kırma gibi sıkıntıların olmayacağını ozellikle belirttiler. Hatta aracıma 150km hızla gittim uzun yok yaptım Br problem olmadı cok sukır

Sizin araç yeni bilya sesi hemen olamaması gerek diye düşünüyorum. Hemen bozulan bir parçada değildir. Sanayide tamircim ile görüşmüştüm bu meseleyi. Bilyalar demire sürterek giderse gittikçe ısınır. Tekeri kitler. Takla bile atabilirsin demişti. Bu yüzden önemli görüyorum.

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Takım almaya gerek var mı tornacı bilyayı çıkartıp yenisini çakar. Servise dünyanın parasını vermeye gerek yok

Orjinal uzun süre gider. Kalite düşerse ömrü azalır. Parçayı siz alın tamirciler direk takar. Yok kendi bilyalarını tornacıya baktırıp durum kurtarırmı derseniz onu bilemem. Tamircim bana direk orjinal al tak uğraşma dedi. 5 senedir kullanıyorum ses falan yok. Araç Vtec-2.

Geri