Orijinal lpg ile sonradan takılan nasıl anlaşılır?

Ad Soyad
Onur T.
Aracınız
Civic FK7 HB 2018
Merhaba arkadaşlar.
Fabrikasyon lpg ile sonradan takılan lpg nasıl anlaşılır. Tuş sayesinde diyen var ama tuş sonradan takılabiliyor. Farklı bir taktik var mıdır?
fc5 lerde lpg ekranda da görunuyor orjinallerde

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Merhaba arkadaşlar.
Fabrikasyon lpg ile sonradan takılan lpg nasıl anlaşılır. Tuş sayesinde diyen var ama tuş sonradan takılabiliyor. Farklı bir taktik var mıdır?
Hocam yetkili serviste aracın hangi kayıt altında çıktığını öğrenmelisiniz. Eğer tanımda Eco ibaresi var ise fabrikasyondur.
Bir başka yöntem tramer kaydında da eco yazmalı.
Ruhsat ise aldatır.
Ek olarak lpg sistemine girip ne zaman montaj yapılmış öğrenilebilir. (Mesela Brc'de bu özellik var.)

Son düzenleme:

ywzckr

0
Hocam yetkili serviste aracın hangi kayıt altında çıktığını öğrenmelisiniz. Eğer tanımda Eco ibaresi var ise fabrikasyondur.
Bir başka yöntem tramer kaydında da eco yazmalı.
Ruhsat ise aldatır.

Hocam eco olan var fb7 arkadaşta ama lpg sonradan dışarıda bağlanmış markası da atiker. Fc5 dede orjinal gibi yapabilecek vardır ama kimsenin uğraşacağını sanmam o gayrete girmez. Eco ibaresi bulunması lpg için bazı yerleri lpg montajına kolay hale getirilmiş şekilde üretiliyor başka bir fark yok bildiğim kadarıyla. 22 parça farklı diyorlardı fc5 alırken bunların 4 ü lpg enjektörü mesela regülatör vb herbirini sayıp bu parçalar 22 tane diyorlar yoksa motorda 22 parça farklı değil.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Son düzenleme:

Ahmet_Es7

Sayfa Yönetim
Yönetici
Ad Soyad
Ahmet Ö
Aracınız
Civic ES7 2001
Hocam eco olan var fb7 arkadaşta ama lpg sonradan dışarıda bağlanmış.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.
Fb7'lerin ilk modellerinde bu durum yaşandı. Konuyu açan arkadaş tam model belirtmemiş. Eğer o dönemlere ait araç bakıyor ise dikkate alınmalı. Fc5 için ise bu tarz bir durum yok diye biliyorum. Benzin'den farklı olarak lpg için kapakta 20-25 parça değişikliği yapılmış diye biliyorum. (Parçaların ne olduğu muamma, montajı kolaylaştırmak adına olabilir. Yoksa motor aynı.) Lpg sistemindeki parçalardan bahsediliyor ise önemli bir fark yok demektir.

Son düzenleme:
Geri