Orjinal Honda Parça Temini

Arkadaşlar orjinal honda parçaları nerden sipariş edilebilir? Güvenilir bir site, yer kargoyla gönderebilen varmı bildiğiniz? Orjinale ulaşmak çok zorlaştı, servis aşırı pahalı.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Bu konu ülkemizdeki Honda kullanıcılarının kanayan yarası.
Honda Türkiye Fabrikası resmi ithal edilen parçaları servis dışına vermiyor, servislerde kendi karlarını koyunca ciddi fahiş fiyatları ortaya çıkıyor.
Ancak resmi olarak şüphesiz orjinal parçaların temin edileceği tek yer yetkili servisler.
Bunun dışında kendi bağlantıları ile Honda parçalarını ithal eden tek tük yerler var ancak Honda'nın Çinden gelen çok fazla imitasyon parçasıda mevcut ve parça üzerinde iyi bilgi seviyesi olmayan birine rahatlıkla orjinal diye çakma parça satabiliyorlar.
Bir alternatif olarak Amazon.com (Amerika sitesi) üzerinden de vergisini ödeyerek orjinal parça bulabilirsiniz, kendim 3-4 alışveriş yaptım ve gerçekten orjinal parça gönderdildi hemde yetkili servisteki fiyatın yarısından daha ucuza geldiler. Amazon.com sitesinde parça kodu ile "Genuine Honda part" olarak aradığınız parçayı bulup alabilirsiniz. Ancak her parça ucuza gelmiyor maalesef.
Benim bildiğim yollar bunlar, siz hangi parçayı almak istiyorsunuz peki merak ettim?

Hocam gerçekten faydalı oldu bi yazın teşekkür ederim. Bujiler, ateşleme bobinleri, alt motor kulağı, ön salıncakla ilgili parçalar yani bunları yavaş yavaş değiştirmeyi düşünüyorum mesela ateşleme bobinleri hala orjinalleri üzerinde duruyor. Bir tanesi geçen bozuldu japon bi marka taktım ama orjinali olaydı daha iyiydi tabi. Bu gibi parçaları temin etmeyi düşünüyordum. Alt motor kulağı kopuk dedi ustam geçen gün, motoru sallar vites geçişlerinde diye söyledi. 350 tl işçilikle beraber. Fazla geldi o yüzden böyle bi araştırmaya girdim.

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FD6 2008
Bu konu ülkemizdeki Honda kullanıcılarının kanayan yarası.
Honda Türkiye Fabrikası resmi ithal edilen parçaları servis dışına vermiyor, servislerde kendi karlarını koyunca ciddi fahiş fiyatları ortaya çıkıyor.
Ancak resmi olarak şüphesiz orjinal parçaların temin edileceği tek yer yetkili servisler.
Bunun dışında kendi bağlantıları ile Honda parçalarını ithal eden tek tük yerler var ancak Honda'nın Çinden gelen çok fazla imitasyon parçasıda mevcut ve parça üzerinde iyi bilgi seviyesi olmayan birine rahatlıkla orjinal diye çakma parça satabiliyorlar.
Bir alternatif olarak Amazon.com (Amerika sitesi) üzerinden de vergisini ödeyerek orjinal parça bulabilirsiniz, kendim 3-4 alışveriş yaptım ve gerçekten orjinal parça gönderdildi hemde yetkili servisteki fiyatın yarısından daha ucuza geldiler. Amazon.com sitesinde parça kodu ile "Genuine Honda part" olarak aradığınız parçayı bulup alabilirsiniz. Ancak her parça ucuza gelmiyor maalesef.
Benim bildiğim yollar bunlar, siz hangi parçayı almak istiyorsunuz peki merak ettim?
Hamid hocam benim arabanın kaskosu Generali Sigorta Kaskolu.
Parça tedariğini Seyidoğlu Otomotiv den yapıyor.
Bu firmanın sitesinde bilindik kasko firmalarınında tedarikcisi olduğu gözüküyor.
Ama parekende satış varmı bilmiyorum.

m2hamid

0
Yönetici
Ad Soyad
M2Hamid
Aracınız
Civic FD6 2010
Hamid hocam benim arabanın kaskosu Generali Sigorta Kaskolu.
Parça tedariğini Seyidoğlu Otomotiv den yapıyor.
Bu firmanın sitesinde bilindik kasko firmalarınında tedarikcisi olduğu gözüküyor.
Ama parekende satış varmı bilmiyorum.
Hocam bu firmalar muhtemelen aracı firmalar, kendilerinin ithalat yaptığını sanmıyorum, ama Honda Türkiye'den yıllık anlaşma ile parça depolayıp sigorta firmalarına veriyor olabilirler.
Parça konusudan çok farklı yerlerle konuştum, resmi ithalatçı direk Honda Fabrikasının kendisi ve piyasaya özel anlaşmaları harici özellikle parça vermiyor, bir renault,ford, fiat gibi kesinlikle değil. Zaten herhangi bir parçacıya soru sorduğunuzda Honda parçası yok cevabını verirler, çünkü gerçekten rutinde parça ithalatı yapan yerlerde yok.

Aracınız
Yeni düzenlemeyle yurt dışı alışverişlerin bazılara vergi getirildi. Otomotiv parçalarına vergi var mı yok mu araştırmak gerek.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri