Orjinal teyp ile amfi bass kullanma.

Arkadaşlar merhaba bende de 2014 hb var daha yeni aldım. Önceki aracım dan kalan amfi ve bass ı kullanmak istiyordum bunun için amfi dönüştürücü aldım. Tesisat ustası akü den çok iyi bir işçilik le enerji aldı. Teyp konsol kısmını söktü soket lerden hoparlör çıkışlarını bulamadı. Söylediğine göre bu araçların kendinden amfi si var mış. O yüzden oda arka kapı hoparlörün den ses aldı ve dönüştürücü ye verdi. Neyse tüm bağlantıları çok iyi ve temiz işçilik ile yaptı. Araç durur iken deneme ve ayar yaptı sıkıntı yoktu. Fakat gelelim asıl konuya. Diğer modelleri biliyorum ama 2013den sonra çıkan hb lerde aktif ses yalıtım sistemi denilen bir sistem var. Çok fazla bilinen bir özellik değil. Bu sistem şöyle çalışıyor. Tavanda ki iki adet mikrofon ortam sesini alıyor aynı anda motor devrini de kontrol ederek ortamda ki sesi ters frekans la hoparlör den içeri veriyor. Bu da ortamın olduğundan daha sessiz olmasını sağlıyor. Yani sesi yine ses ile yok ediyor. Ancak bizim yaptığımız sistemde amfi çevirici ye giden sesi hoparlör den aldığımız için normalde duymadığımız bu negatif ses bass tan uğultu şeklinde geliyor özellikle gazı bırakıp devir 3 binler den düşerken müthiş bir uğultu oluyor. Usta ya araçta böyle bir özellik olduğunu anlattım. İlk defa böyle bir şey görüyorum dedi. Oda araştıracak. Bakalım sonuç ne olacak. Bilgisi olan varsa rica ederim yardım etsin. Teşekkür ederim.

D5803 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
[MENTION=13421]Hasan karasu[/MENTION] Özelliği bende ilk defa duyuyorum :)

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Hocam anlattığınız sistem active noise control veya active noise canceling olarak geçer. Ancak küçük hacimli alanlarda etkili olabilir diye düşünüyorum. Araçta ses faktörü bir çok yerden geldiği için uygulama sadece teorik kalır gibi. Diğer yandan yaşadığınız problem şase noktası veya kabloların bobin etkisi yaratmasından kaynaklanabilir. Bu durumu çözmek için çeşitli parazit filtreleri var. Bunları kullanabilirsiniz. Benim şahsi fikrim ise şase bağlantınız sıkıntılı. İç direnci düşük, awg kablo ile temas alanı geniş ve daha sıkı bir bağlantı yapın. Problem azalacaktır. Hala gitmiyor ise bir filtre kartı problemi çözer. Anr&anc konusuna gelince bizim araçlarda olduğunu sanmıyorum. Diğer yandan sadece arka hoparlörden almanız da güzel bir ses kalitesi almanızı engelleyecektir. Kolay gelsin.

HTC U11 cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Bu arada konnektör yapısı uyuyor ise aşağıdaki şemaya bir bakın derim

dcf6145283011c8195745b27af5f6def.jpg

Merhaba yanıtınız için teşekkür ederim. Öncelikle parazit azaltıcı denedim amfi dönüştürücü arızalı diye onu da değiştirdik. Şase ve diğer bağlantılar çok iyi yapıldı ben işçilik ten anladığım için bizzat başında bulundum ve kontrol ettim. Bu sistem camlar açıkken veya kapılar açık iken çalışmıyor kapı kapalı Swiç e basıyoruz sistem devreye giriyor. Kapıyı açınca devreden çıkıyor. Yani sorun tamamen bu özellik ten kaynaklanıyor. İşin aslı sistem normal şartlarda çalıştığını belki etmiyor. Yani sadece araç içi sessizlik olarak algılanıyor. Ama bu ters sinyal denilen durumu bass tan vermeye çalışınca ortaya bir uğultu çıkıyor. Soket görüntüsünü attığın için teşekkür ederim. Soket le ilgili usta şunu söyledi. Bu araçta orjinalde bir amfi var sesi bu amfi üretir teyp sadece sinyal şeklinde veri gönderir diyor. Yani bu ters sinyal olayı amfi de ekleniyor. Yani teyp arkasından amfi çevirici ye hat alamayız dedi. AVO metre ile de zaten hoparlör olarak uç bulamadı. Ama bu şema yı gösterirsem belki bir şeyler yapar. İlginiz için teşekkür ederim. Şuan rca kabloları çıkarılmış vaziyette öyle bekliyorum. İnşallah çözerim. Araca double almak istemiyorum aslında double a vereceğim paraya değil çerçeve ye vereceğim paraya açıyorum 400 . 500 lira civarı para tutuyor. Ali expres te bile 55 dolar yoksa çerçeve ucuz olsa bir double alır aracı satarken çıkarırım ama çerçeveye boşuna yatırım yapmış olacağım. İnşallah bir şekille bu sorunu çözerim.

Benim aracım hb sport 2014 harita lambalarının önünde ki aralık bluetooth mikrofonu onun arkasında ki aralık ise bu sistemin mikrofonu ayrıca aynısından arka orta yolcu kafa üzerinde de yuvarlak bir mikrofon girişi var yani bu sistem araçta var. Ayrıca yukarıda attığım bir video linki var. Orada honda türkiye müdürü bu sistemi 9 dakika da anlatıyor. Teşekkür ederim.

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
Benim aracım hb sport 2014 harita lambalarının önünde ki aralık bluetooth mikrofonu onun arkasında ki aralık ise bu sistemin mikrofonu ayrıca aynısından arka orta yolcu kafa üzerinde de yuvarlak bir mikrofon girişi var yani bu sistem araçta var. Ayrıca yukarıda attığım bir video linki var. Orada honda türkiye müdürü bu sistemi 9 dakika da anlatıyor. Teşekkür ederim.

Aynı anda yazmışız :) dolayısıyla video linkini sizin uyarınız ile gördüm.

Aracınız
ben hb aracımda arka hoparlörden alpine aktif basıma ses aldım ve bu şekilde kullanıyorum baslardan çok memnunum tavsiye ederim , bahsedilen sistemden ilk defa haberim oldu normalde araç hızına göre ses azaltıp artıran sistem aktif ama bahsettiğiniz sistemden şimdi haberim oldu, arkadaşlar usb den şarkı dinlerken arada bir kendiliğinden radyoya geçiyor bunu nasıl iptal edebilirim ?

maksu

0
Yönetici
Aracınız
Honda CRV
ben hb aracımda arka hoparlörden alpine aktif basıma ses aldım ve bu şekilde kullanıyorum baslardan çok memnunum tavsiye ederim , bahsedilen sistemden ilk defa haberim oldu normalde araç hızına göre ses azaltıp artıran sistem aktif ama bahsettiğiniz sistemden şimdi haberim oldu, arkadaşlar usb den şarkı dinlerken arada bir kendiliğinden radyoya geçiyor bunu nasıl iptal edebilirim ?
Ta denilen trafik anonsu özelliğini kapatın geçmez hocam.

Geri