Otomatik far ayarı ve arka stop sigortası

Aracınız
Civic FB7 2013
İyi günler herkese, aracımda arka stoplar parklar açık konumda normal şekilde yanıyor fakat frene bastığım zaman hiçbir değişiklik olmuyor. Aynı zamanda orta stop lambası da yanmıyor. Ayrıca aracım hiçbir eğimde far ayarını yapmıyor. Bu iki sistemin sigorta konumlarını bulmaya çalıştım fakat bulamadım. Bilgisi olan var mı?

Aracınız
Civic FB7 2012
Fren pedalının üstünde bir siviç vardır siviç bozulmuş olabilir sigorta kutusunda kapağında stop lambalarının işareti var ordanda kontrol edin sigortayı. Ayrıca bir lifte kaldırın arabayı alt ön salıncaklara bağlı küçük bir kol var onu m5 yada m6 civata tutuyor anahtar başlı. Onun pozisyonunu kontrol edin. Far ayarının devreye girmesi için yaklaşık 3ile 10 saniye arasında eğimde kalması gerekir ki alt salıncaklara bağlı olan pozisyon siviç komut gönderebilsin. Sensörün sağlamlık testini bilmiyorum. Bu arada araç elegans paket mi

iPhone cihazından CivicTR mobile app kullanılarak gönderildi.

Aracınız
Civic FB7 2013
Fren pedalının üstünde bir siviç vardır siviç bozulmuş olabilir sigorta kutusunda kapağında stop lambalarının işareti var ordanda kontrol edin sigortayı. Ayrıca bir lifte kaldırın arabayı alt ön salıncaklara bağlı küçük bir kol var onu m5 yada m6 civata tutuyor anahtar başlı. Onun pozisyonunu kontrol edin. Far ayarının devreye girmesi için yaklaşık 3ile 10 saniye arasında eğimde kalması gerekir ki alt salıncaklara bağlı olan pozisyon siviç komut gönderebilsin. Sensörün sağlamlık testini bilmiyorum. Bu arada araç elegans paket mi

Evet elegance. Stopların sorunu çözdüm tek otomatik far ayarı kaldı dediklerinize bakacağım umarım çözerim

Aracınız
Civic FB7 2013
Merhaba hocam sorun neymiş neredenmiş arka stopların

Merhaba, benim ampullerin üçü birden yanmadığı için ampulleri kontrol etmek yerine sigortalar sonrasında fren müşürünü söküp içine kadar baktım. Üç ampulünde aynı anda patlayacağını hiç beklemiyordum ve ampuller patlakmış. Böyle sorun yaşıyorsanız sırası ile ampullerin kontrol edilmesi, sigortanın kontrol edilmesi son olarak fren müşürünün içinde sorun olup olmadığına bakılması daha sağlıklı olacaktır.

Geri