Otomatik kapı kilidi ve inik lastik uyarısı

mrtklc

0
Arkadaslar kitapcıkta 15 km hıza ulastıgında aracın otomatik kilidi oldugunu söylüyor fakat ben nedense bunu göremedim on/off dügmesi gibi bişeyimi var acaba ayrıca lastikleri şişirmeme ragmen hala uyarı ışıgı var ve bilgi ekranında duruyor yokmudur bunun bi çözümü aracım bu arada 2014 fb7

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Kapı kilitleme olayı bizim araçlarımızda mevcut değil, makyajlı kasada eklendiyse haberim yok.
Lastik basınçları için linkte bulunan videodaki gibi sistemi sıfırlamanız gerekiyor.

http://civictr.com/media.php?do=details&mid=6

Maalesef makyajlı kasada da otomatik kapı kilidi yok, (sadece kapı iç panelinde manuel açma/kapatma var) aracı ilk aldığımda bu konuda honda tr ile görüşmelerim oldu.. daha önceki aracım 2001 ES7 idi, 3 yaşında ikinci el almıştım, sadece kaliteli bir alarm ekliydi araçta.. Bu araçta kontağı açtığımda kapılar kilitlenir, kapattığımda da açılırdı; bu sonradan takılan alarmın mı yoksa aracın özelliği miydi bilmiyorum.. Honda Tr bu araçlarda böyle bir özellik olmadığını söyledi... bu konuda fikriniz varsa doğrusunu öğrenmek isterim, iyi forumlar...

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Maalesef makyajlı kasada da otomatik kapı kilidi yok, (sadece kapı iç panelinde manuel açma/kapatma var) aracı ilk aldığımda bu konuda honda tr ile görüşmelerim oldu.. daha önceki aracım 2001 ES7 idi, 3 yaşında ikinci el almıştım, sadece kaliteli bir alarm ekliydi araçta.. Bu araçta kontağı açtığımda kapılar kilitlenir, kapattığımda da açılırdı; bu sonradan takılan alarmın mı yoksa aracın özelliği miydi bilmiyorum.. Honda Tr bu araçlarda böyle bir özellik olmadığını söyledi... bu konuda fikriniz varsa doğrusunu öğrenmek isterim, iyi forumlar...

Hocam daha önce es7 iki tane aracım oldu orjinalin de dediğiniz kilitleme sistemi yoktu, muhtemelen alarm özelliğidir.

Aracınız
Bazı ülkelerdeki civic modellerinde bu özellikler mevcut. Kullanım Kılavuzu global üretildiği için her türlü özelliğe yer veriliyor. Burada dipnotlar önemli oluyor.

Kullanım Kılavuzunda "*Her modelde bulunmuyor" veya "*Avrupa ve Türkiye modelleri hariç" gibi ifadelere dikkat etmek gerekiyor.

Kapı kilitlemenin dışında diğer ülkelerde satılan civiclerde iç aydınlatma süresi ve şiddeti, refakatçi aydınlatma süresi ve şiddeti, otomatik yanan farların hava şartlarına göre ayarlanması gibi çok daha fazla özellik mevcut.

Maalesef bunların çoğu ülkemizdeki versiyonda mevcut değil.

Son düzenleme:
Aracınız
[MENTION=21]arlnold08[/MENTION]
Bırakın vermesin hocam. :)
Bende sizin gibi acaba aktif değilmi diye düşünüyordum. Ama bu yaz lastiğe bir vida girmiş . Baktım uyarı veriyor. Anladığım kadarıyla lasstik basınç sensörü sürekli aktif.

Geri