otomatık kılıt

merhabalar,
2014 Honda Civic 1.6 Elegance Smart Eco Otomatik arac sahıbıyım .Aracın 15 km den sonra otomatık kapı kılıdı devreye gırmıyor bayıı e sordum bu modeller de yok dedi ?punto vardı daha once sıradan bir araba ama otomatık kılıd devresi vardı !!.İnanamadım bir yanlıslıkmı var yoksa bigilerimi yok bilen varmı acaba.

simdiden cevaplayan arkadaslara TESEKKURLER

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016
Aracınız
Bak bu özellik yazılım sayesinde eklenebilecek ufak bir özellik. 20km ye çıktığı zaman kitleyebilir aslında. Ufak bir kodlama. Bu kadar basit aslında....

hocam ingilize menüyü ufak bir güncellemeyle Türkçe yapmayan bir firmadan bahsediyorsun:)

Çok İlginç evet bu türkçe olmaması.. Biz alırken ilk bakımda türkçe olacak falan demişler di sanki diye hatırlıyorum.. Altı üstü bir yazılım ya.. Biz çamaşır makinesi aldığımızda bile servis eve geldiğinde yazılım güncellemesi yapmıştı

Bakış açısı, kapısı kilitlenmiyor diye honda dan vazgeçmem ;)

bence güvenlik daha önemli hocam ya. Düşünsenize anahtarı aracın üzerinde unuttunuz kapıları kilitlemediniz ve aracı bırakıp gittiniz. Tam hırsızlara göre ya aracı çalarlar yada önemli eşyalarınızı. Benim aracım çalınacağına içinde anahtarı kalsın daha iyi. Birde işin kasko boyutu var kasko firmaları anahtarı üzerindeyken çalınma risklerini opsiyonel olarak tutar ve siz fiyat araştırması yaparken, firmalar daha iyi fiyat vermek için bunun gibi birçok opsiyonel seçeneği dışarıda bırakır. Yani aracınız çalınır ve yedek anahtarı ile birlikte kaskoya göstermezseniz hiçbir hak talep edemiyorsunuz. Ben kasko yaparken bu tip seçenekleri isteyince birden fiyatlar 200 lira yukarı çıkıyordu

Son düzenleme:
Aracınız
Piyasada aracı stop ettikten sonra kontak anahtarı araç üzerinde bırakıp gidilirse belirlirli bir süre sonra kapılarını kilitleyen bir araç modeli var mı?

rabin

0
Aracınız
Anahtar cebinizde veya elinizde yanlışlıkla basılabilir farkında olmadan aracınız açılmış olur, bunun önüne geçmek için yapılmış.
Benim evin içerisinden kumanda kapıları açabiliyor, yanlışlıkla açılsa bile içim rahat kendini kilitleyeceğini biliyorum.
Kapıları açık unutup kendisinin kilitlenme özelliğinin şöyle bir riski var, aracın içerisinde anahtarı unuttunuz dalgınlıkla kapıyı kapattınız 30 sn sonra kapı kilitlendi, güzel bir özellik can sıkıcı bir özellik olarak karşımıza çıkabilir.
Bu şekilde bagaj da anahtarımı unutmuştum ;)

Arkadaşlar seyir halindeyken kapıların kilitlenme özelliği makyajlı kasa dahil yok.

Kapıları açık unutup kendisinin kilitlenme özelliğinin şöyle bir riski var, aracın içerisinde anahtarı unuttunuz dalgınlıkla kapıyı kapattınız 30 sn sonra kapı kilitlendi, güzel bir özellik can sıkıcı bir özellik olarak karşımıza çıkabilir.

Demişsiniz zaten akıllı anahtarlık yani anahtar araç içindeyken inip kapıları kilitlemek için kapı kolundaki düğmeye basınca kilitlemiyor. Yani anahtar araç içinde olduğunu algılıyor.
Şimdi soru şu: Araçtan indik dalgınlıkla da kilitlemedik ve anahtar cebimizde araç üstünde değil bunu algılayabiliyor sistem olarak. peki araçtan uzaklaşmışız kapılar saatlerce açık kalıyor bunu neden yapmıyor olabilir.

NoFeaR

0
Ad Soyad
Turgut
Aracınız
Civic FC5 2016

Demişsiniz zaten akıllı anahtarlık yani anahtar araç içindeyken inip kapıları kilitlemek için kapı kolundaki düğmeye basınca kilitlemiyor. Yani anahtar araç içinde olduğunu algılıyor.
Şimdi soru şu: Araçtan indik dalgınlıkla da kilitlemedik ve anahtar cebimizde araç üstünde değil bunu algılayabiliyor sistem olarak. peki araçtan uzaklaşmışız kapılar saatlerce açık kalıyor bunu neden yapmıyor olabilir.

Benim burada yaptığım yorum, akıllı anahtar değil fb7 elegance paket içindi, dediğinizi executive paket uzaklaşınca kilitler, benim bagaj ile ilgili verdiğim örnek şu şekilde kapı kilitlerini kumanda ile açtınız kapılara hiç müdahale etmeden kumandadan bagaj açtınız anahtarı da bagajda unutarak kapağı kapattınız, 30 sn sonra kapılar otomatik kilitleniyor, ve anahtar bagajda kalıyor.
Fc5 executive de anahtarı bagajda unutup kapatsanız bile bagaj kapanmıyor çünkü anahtar akıllı :)

Sorunuz ile ilgili yorumum yok Japonlar bu şekilde uygun görmüş :)

Geri